07:45 06 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1938
  • RUB88.8807
Viedoklis
Saņemt īso saiti
115

Pirmie vilcieni dosies pa Transsibīrijas maģistrāli no Japānas jau novembrī vai decembrī un nogādās preces Eiropā bez pārkraušanas.

Tokija plāno novembrī vai decembrī nosūtīt pirmos kravas vilcienus pa Transsibīrijas maģistrāli uz Eiropu. 80. gados šis transporta koridors ieņēma piekto vietu Japānas kravu plūsmā. Tagad tas atkal izrādījies izdevīgs, stāsta radio Sputnik autore Mila Žuravļova.

Pirmie vilcieni dosies uz Eirou no Japānas jau novembrī vai decembrī un nogādās preces Eiropā bez pārkraušanas. Šī tranzīta ceļa sagatavošana ilga vairākus gadus. 2018. gadā vilcieni kursēja līdz Maskavai – izmēģinājumam. Japānas Transporta ministrija pēc maršruta testiem atzina, ka ceļš pa Transsibīrijas maģistrāli ir par 30-50% ātrāks nekā jūras ceļš. Preces tika nogādātas bez kaitējuma. Savukārt 2019. gadā jau tika izmēģināts pilnvērtīgs koridors – no Austrumiem uz Rietumiem.

Arī PSRS pastāvēšanas laikā šāds tranzīts bija lētāks un ātrāks nekā pa jūru un ar aviotransportu. Taču, kad PSRS sabruka, tika lemts uz laiku atteikties no plāniem pārvadāt preces pa dzelzceļu. Toreiz Japānas kravu pārvadājumu apjoms kritās 40 reizes.

Tagad pārvadājumu kvalitāte, drošība un ātrums Krievijā ir pavisam citādā līmenī. tāpēc Japāna nolēmusi atkal sūtīt daļu preču pa šo maršrutu. Īpaši augstu rentabilitāti demonstrē konteineru pārvadājumi.

Tāpēc novembrī vai decembrī no Jokohamas, Kobez un Tojamas ostām Japānā uz Vladivostoku dosies bloku vilcieni. No turienes viņi dosies uz Maskavu, tālāk - uz Brestu un Malaševičas staciju Polijā. Kad eksperiments būs noslēgts, Japāna lems, vai kravu plūsma Transsibīrijas maģistrālē uz Eiropu būs regulāra.

Pēc temata

Elksniņš: ostas stāv, tranzīts izsīcis, bet Latvijas varasiestādes iedzen valsti ellē
Kaļiņingrada ir gatava pieņemt kravas no Baltkrievijas un sagaida Lietuvas šantāžu
Klaipēdas ostā uzskata, ka Baltkrievija tikai biedē ar kravu pārorientāciju uz Krieviju
Drauds biznesam: stividori Latvijā nevēlas laist valsti pie kravu pārkraušanas lietām
Tagi:
tranzīts, kravas, Krievija, Japāna, Baltija

Galvenie temati