00:02 23 Oktobris 2018
Tiešraide
 • USD1.1494
 • RUB75.0427
ASV Kongresa ēka. Foto no arhīva

ASV vēl ir par maz: Amerika lems, kas lietojis dopingu, kas – ne

© Sputnik / Игорь Михалев
Viedoklis
Saņemt īso saiti
Ņikita Voronkovs
Dopinga lieta (32)
39

ASV Kongress secinājis, ka WADA un citas starptautiskās iestādes netiek galā ar cīņu pret dopingu. Tāpēc pie darba ķersies ASV.

ASV Kongresā iesniegts "Rodčenkova antidopinga likuma" projekts. Dokuments nosaukts par godu kādreizējam Maskavas Antidopinga laboratorijas vadītājam, Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) informatoram Grigorijam Rodčenkovam, raksta radio Sputnik autors Ņikita Voronkovs.

Serena Viljamsa
© Sputnik / Мартин Сидоряк

Autori piedāvā par aizliegtu preparātu izgatavošanu, izplatīšanu un lietošanu starptautiskās sacensībās sēdināt uz 10 gadiem vai piespriest naudas sodu līdz 1 miljonam dolāru. Pie tam neatkarīgi no pārkāpēja tautības un sacensību norises valsts, taču par labu "apmānītajiem amerikāņu sportistiem", kuriem, acīmredzot, tiek piešķirts neaizskaramo statuss. Starp citu, projekts paredz, ka "tīrie sportisti" saņem tiesības iesūdzēt "netīros sāncenšus" civilajās tiesās. Tas pats attiecas uz kompānijām – sponsoriem, kas cietušas, sadarbojoties ar "dopingistiem". Lai pamatotu ASV jurisdikcijas eksteritoriālo statusu, dokumentā norādīts, ka Savienoto Valstu ieguldījums WADA budžetā ir lielākais – 2,3 miljoni dolāru. Kongresmeņi parūpējušies arī par nākamajiem informatoriem-atmaskotājiem. Lai aizsargātos no atmaskoto atriebības, viņi var iesniegt prasības ASV apgabala tiesā, un tad "taisnās tiesas mašīna" satrieks pāridarītājus jebkurā vietā uz Zemes.

Vērā ņemami ir divi fakti: "antidopinga likuma" projekts iesniegts izskatīšanai burtiski pirms Pasaules čempionāta futbolā atklāšanas Krievijā, un tā autori ir politiķi, kas aktīvi piedalījās tā saucamā "Magņitska likuma" sagatavošanā. Un man šķiet, ka par tīro sportu projekta iniciatori domājuši pavisam maz. Žēl gan.

Temats:
Dopinga lieta (32)

Pēc temata

Alkohols sportam netraucē, uzskata WADA
Fancy Bears: WADA astoņus gadus ļāvusi sportistam lietot dopingu
Norvēģu astmatiskie olimpieši tiek turēti aizdomās par dopingu
Narkotikas mēdz būt dažādas: WADA dubultie standarti
Latvijā reģistrēts dopinga lietošanā pieķerto sportistu rekords

Galvenie temati

 • IKEA veikala atklāšana Rīgā

  Jau tuvākajos mēnešos Latvijas iedzīvotājiem radīsies iespēja pasūtīt internetā zviedru kompānijas IKEA preces.

  9
 • Vakcinācija

  Vakcīnu skaits ir pietiekams bērniem un steidzamajām injekcijām cilvēkiem, kuri saskārušies ar slimniekiem, taču plānveida vakcīnas pieaugušajiem nāksies atlikt.

  4
 • Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs

  Rietumi tic, ka Krievijā drīz sāksies "krāsainā" revolūcija un, aizbildinoties ar humāno operāciju, būs iespējams sākt dabas resursiem bagātās valsts okupāciju, uzskata Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs.

  55