11:49 10 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Ekonomika
Saņemt īso saiti
43

Valstij jebkurā gadījumā nāksies uzturēt dzelzceļu – ES likumi neļauj "Latvijas Dzelzceļam" izsludināt bankrotu.

RĪGA, 17. jūlijs – Sputnik. Ja Latvijas dzelzceļa kravas plūsma paliks tādā pašā līmenī kā pirmajā pusgadā, valstij atkal nāksies piešķirt uzņēmumam līdzekļus, paziņoja satiksmes ministrs Tālis Linkaits LTV7 Krievu apraides ēterā.

Ministru kabinets atbalstīja "Latvijas Dzelzceļa" pamatkapitāla palielināšanu par 32 422 016 eiro, uzņēmuma izmaksu kompensāciju par dzelzceļa pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu 14 225 226 eiro apmērā un finanšu līdzsvara avansa maksājumu 13 011 000 eiro apmērā. Iemesls – kravu plūsmas samazināšanās.

Pa dzelzceļu pārvadāto kravu apjoms Latvijā šī gada pirmajos sešos mēnešos krities par 47,2%, salīdzinot ar analoģisko periodu pērn, - līdz 11,562 miljoniem tonnu. Tranzītkravu apjoms sastādīja 9,042 miljonus tonnu (-53,9%). Tas ir sliktākais pirmais pusgads Latvijas tranzīta vēsturē vismaz šajā gadsimtā (2000. gada janvārī – jūnijā ostas iekrāva 26,5 miljonus tonnu).

"Es redzu, ka jaunā LDz valde strādā pie tā, lai mazinātu izdevumus, mainītu tehnoloģiskos procesus, kā arī strādā pie jaunu kravu piesaistīšanas, kuras šobrīd iet uz Kaļiņingradu no Krievijas. Un no Mažeiķiem mēs arī izmantojam jauno līniju. Pat ja tarifs būtu vienāds ar nulli eiro – kravu nekļūtu vairāk," komentēja situāciju Tālis Linkaits.

Taču ministrs norādīja, ka "Latvijas Dzelzceļam" nedraud bankrots – ES likumi to neļauj.

Pēc temata

Ideoloģiski nepareiza nozare: Latvija iznīcina tranzītu krievu dēļ
Nav skaidrs, kāpēc Latvija pati atsakās no tranzīta: situāciju LDz apsprieda Saeimā
Nav brigāžu – nav atpūtas nama: LDz atlaiž darbiniekus un pārdod nekustamo īpašumu
Pietiek vainot ģeopolitiku: Latvijā izskaidroja dzelzceļu modernizācijas izgāšanos
Tagi:
Kravu pārvadājumi, Latvijas Dzelzceļš, Tālis Linkaits

Galvenie temati