09:19 22 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB89.6369
Ekonomika
Saņemt īso saiti
17

Latvijas Darba likums nav ideāls, dažas lietas tajā nav pietiekami skaidri aprakstītas, un katram pastāv iespēja iniciēt tajā izmaiņas.

RĪGA, 8. jūnijs – Sputnik. Latvijas Darba likumā nepietiekami skaidri ir aprakstīti atsevišķi punkti. Par to radio Baltkom ēterā paziņoja Valsts darba inspekcijas Konsultatīvā centra vadītāja Dace Stivriņa.

"Protams, likumā ir vispārīgas normas, kuras nav aprakstītas. Šajā gadījumā jāskatās tiesvedības. Varbūt līdzīgās lietās jau ir tiesas lēmumi. Tātad šādos gadījumos judikatūrai arī ir jābūt ievērotai līdzvērtīgi likumam," sacīja viņa.

Tāpat Stivriņa atzīmēja, ka dažkārt Valsts darba inspekcija pati iniciē izmaiņas likumā, ja tā redz, ka tas nestrādā. Šādas izmaiņas inspekcijai var piedāvāt arī paši darbinieki.

"Ja veidojas situācija, kad mēs redzam praksē, ka pastāv problēma kādu normu pielietošanā, ka pastāv nepieciešamība papildināt tās un mainīt, tad šī informācija no mums nonāk Labklājības ministrijā, lai viņi risina jautājumu par nepieciešamību papildināt un mainīt Darba likumu. Tāpat, ja cilvēki uzskata, ka pastāv nepieciešamība papildināt vai mainīt kādu normu, arī viņiem ir tiesības iniciēt izmaiņas Darba likumā, Darba aizsardzības likumā un citos normatīvajos aktos," piebilda Stivriņa.

Ārkārtējās situācijas laikā konsultāciju skaits, kuras sniegusi Valsts darba inspekcija, ir pieaudzis par 61%, pastāstīja inspekcijas pārstāve Ilze Kalniņa.

Pēc temata

Naudas konfiskācijas plāns izpildīts uzvijām: skolotājiem varētu palielināt algas
Reirs: Latvija pirmo reizi palīdz saviem iedzīvotājiem krīzes situācijā
Kučinskis: nodokļu sistēma ir jāmaina, taču tā, lai nenobiedētu biznesu
Latvijai it kā vēl viena tauta ir rezervē: kas nav kārtībā ar dīkstāves pabalstiem
Tagi:
Labklājības ministrija, likumdošana, Latvija

Galvenie temati