00:37 21 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2101
  • RUB89.0850
Ekonomika
Saņemt īso saiti
50

Privātpersonai vai uzņēmuma valdes loceklim, kuru pieķers nepatiesu ziņu sniegšanā dīkstāves pabalsta izmaksas pieteikšanas laikā, draud naudas sods līdz 1500 eiro.

RĪGA, 8. maijs – Sputnik. Valdības koalīcijas deputāti atbalstīja administratīvā soda ieviešanu par nepatiesas informācijas sniegšanu Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ar mērķi saņemt dīkstāves pabalstu, paziņoja deputāte Jūlijas Stepaņenko. Par likuma pieņemšanu kopumā vēl ir jānobalso Saeimai.

Saeima 7. maijā vērtēja ierosinājumus likumam "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību". Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Zakatistovs (KPV LV) piedāvāja paredzēt likumā, ka par nepatiesas informācijas sniegšanu VID dīkstāves pabalsta saņemšanai privātpersonai vai kompānijas valdes loceklim tiek piemērots naudas sods līdz 300 vienībām (1500 eiro), tiesību atņemšana valdes loceklim ieņemt noteiktus amatus uzņēmumos.

Šis piedāvājums izraisīja opozīcijas deputātu neapmierinātību, kuri norādīja, ka dīkstāves pabalsta aprēķina sistēma jau tā ir piņķerīga un slikti strādā. Savukārt represīvu pasākumu ieviešana likumā radīs papildu negatīvo ietekmi uz kompānijām un darbiniekiem.

Deputāte Jūlija Stepaņenko uzskata, ka tiem, kas VID sniedza nekorektu informāciju, jāliek atgriezt pabalsts, taču sodīšana ar naudas sodiem un amatu atņemšanu krīzes laikā var dot sabiedrībai nepareizu signālu.

Deputāte Linda Liepiņa uzsvēra, ka Zakatistova piedāvājums sniedz uzņēmumiem un visiem Latvijas iedzīvotājiem signālu, ka valdība viņiem neuzticas.

Neatkarīgais deputāts Didzis Šmits uzsvēra, ka Zakatistova piedāvājumā nav aprakstīti instrumenti, ar kuru palīdzību VID varētu atklāt iespējamos krāpšanas gadījumus, kas dod uzņēmējiem signālu: mēs jūs sodīsim, jo mums ir aizdomas, ka jūs esat snieguši nekorektu informāciju.

Taču, neraugoties uz opozīcijas iebildumiem, koalīcijas deputāti atbalstīja šo piedāvājumu.

Pēc temata

VID dīkstāves pabalstos izmaksāja 6,6 miljonus eiro, pusei pieteicēju atteica
VID brīdina par krāpniekiem, kuri izmanto WhatsApp
Ostaps Benders apskaustu: deputāts uzskata, ka VID 6 reizes pārmaksāja masku iepirkumā
Latvijas lielais bizness "zem krīzes karoga" varēs samazināt algas darbiniekiem
Tagi:
pabalsts, Valsts ieņēmumu dienests, koronavīruss

Galvenie temati