19:18 22 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2046
  • RUB91.3275
Ekonomika
Saņemt īso saiti
158

Tautas kalpi šajā sarežģītajā periodā nav gatavi izrādīt solidaritāti tautai un samazināt sev algas, kā tas bija 2008. gadā.

RĪGA, 20. aprīlis – Sputnik. Ārkārtējā situācija un sarežģītais stāvoklis valstī nekādā veidā nav ietekmējis ierēdņu algas Latvijā, raksta Press.lv ar atsauci uz Neatkarīgo.

Tiek ziņots, ka lielākajai daļai parlamentāriešu alga svārstās starp 2000 un 3000 eiro. Tā, par martu 13 parlamentārieši saņēma uz rokām vairāk nekā 3000 eiro.

Pirms 12 gadiem, 2008. gada krīzes laikā, Saeimas deputāti pieņēma lēmumu samazināt sev algas par aptuveni piekto daļu, lai ātrāk izkļūtu no krīzes. Šoreiz šāds cēls žests netiek novērots.

Kā jau iepriekš ziņoja Sputnik Latvija, valsts augstākās amatpersonas – prezidents, Saeimas priekšsēdētājs, premjerministrs un vēl 13 ministri – papildus algai saņem 1000 eiro mēnesī reprezentācijas izdevumiem. Pat tagad, ārkārtējās situācijas laikā, kad visi masveida pasākumi un prezentācijas ir atceltas.

Šogad katru mēnesi valsts prezidents reprezentācijas izdevumos saņem 1192 eiro, Saeimas spīkers un premjerministrs – katrs pa 1132 eiro, ministri – 1073 eiro katrs. Saskaņā ar likumu, ierēdņiem nav jāatskaitās par šīs naudas izlietojumu. Būtībā, tā ir piemaksa jau tā ne zemajām algām.

Kopš 13. marta valstī ir ieviests ārkārtējās situācijas režīms, kurš ilgs vismaz līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas režīma laikā valstī netiek rīkotas nekādas prezentācijas un tamlīdzīgi pasākumi. Taču augstākās amatpersonas negrasās atteikties no piemaksām kaut vai šajā laika periodā.

Pēc temata

Divreiz pa 5 eiro: dīkstāves pabalstus ierosina izmaksāt vairākās darbavietās
Kur ir taisnīgums? Ļ.Švecova sašutusi par ministra nevēlēšanos samazināt ierēdņu skaitu
Piedodu visiem, kam esmu parādā! Koronavīruss aktivizējis tautas iniciatīvas
Pirmais koronavīrusa gadījums Latvijas Saeimā: visa valdība ir apdraudēta
Tagi:
Saeima, ekonomiskā krīze, Latvija, deputāti

Galvenie temati