10:37 26 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
Ekonomika
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (795)
31

Koronavīrusa pandēmijas dēļ daudzas Latvijas firmas jau ir saskārušās ar asu līdzekļu trūkumu tekošo izdevumu segšanai; ko rāda uzņēmēju aptaujas rezultāti.

RĪGA, 4. aprīlis – Sputnik. Koronavīrusa pandēmijas dēļ ieviesto ierobežojošo pasākumu izraisītā krīze nopietni iedragās daudzu valstu ekonomiku, tostarp Latvijas ekonomiku, kura ir stiprā atkarībā no svārstībām ārējos tirgos.

Lai noskaidrotu noskaņojumus Latvijas biznesā, attīstības aģentūra "Altum" un SKDS martā veica uzņēmēju aptauju, vēsta TV3.

Lielākā daļa respondentu – 81% – paziņoja, ka Covid-19 krīze negatīvi ietekmēs viņu uzņēmumu darbību, savukārt 37% no viņiem norādīja, ka tās sekas draud viņu firmu dzīvotspējai.

"Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš pastāstīja, ka uzņēmēji meklē iespējas atpelnīt radušos apgrozāmo līdzekļu trūkumu.

"Tik ļoti sabremzējoties ienākumiem, vienkārši nav papildu finansējuma, lai segtu “tekošos” izdevumus. Tādēļ programmas par kredītu brīvdienu izveidošanu un programmas par papildu apgrozāmajiem līdzekļiem nāca tieši laikā," atzīmēja Bērziņš.

Patlaban "Altum" jau ir saņēmusi aptuveni 150 pieteikumus aizdevumu piešķiršanai, 15 miljoni eiro jau ir piešķirti.

Kā jau ziņoja Sputnik Latvija, valdība pieņēmusi lēmumu piešķirt vairāku nozaru darbiniekiem dīkstāves pabalstu, taču Valsts ieņēmumu dienesta filtru dēļ to saņēmēju saraksts tiks nopietni ierobežots.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (795)

Pēc temata

Piga dīkstāves pabalsta vietā: kā ar viltīgiem filtriem atņemt cilvēkiem naudu
Uzņēmumi plāno masveida atlaišanas
Kontā "ieripo" 25 eiro – saki ardievas pabalstam: piga, nevis pabalsts pašnodarbinātajiem
"Mēs turējāmies līdz pēdējam": visi "Hotel Roma" darbinieki atlaisti
Tagi:
Latvija, krīze, koronavīruss

Galvenie temati