06:33 30 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Ekonomika
Saņemt īso saiti
66

Medijos publicētie dokumenti par gaidāmo minimālās algas pieaugumu vai PVN samazināšanu gaļai un pienam ir tikai valdības ierosinājumi, nevis darbības plāni.

RĪGA, 13. februāris — Sputnik. Mediju rīcībā nokļuvušie Finanšu ministrijas plāni veido tikai politiķu un sociālo partneru ieteikto ierosinājumu apkopojums, nevis konkrēti lēmumi, sarunā ar radio Baltkom paziņoja FM pārstāvis Aleksis Jarockis.

Vakar aģentūra LETA publicēja tās rīcībā nonākušos dokumentus par gaidāmajām izmaiņām vidēja termiņa nodokļu politikas principos ar mērķi celt cilvēk dzīves līmeni, veicināt tautsaimniecības attīstību un spēju konkurēt pasaulē.

Cita starpā dokumenti liecina, ka ieteikts no 2021.gada palielināt minimālo algu no 430 līdz 500 eiro. Tāpat piedāvāts samazināt pievienotās vērtības nodokļa likmi medikamentiem, atsevišķiem pārtikas produktiem, avīzēm un restorānu pakalpojumiem. Tāpat piedāvāts palielināt valsts pabalstu ģimenēm ar bērniem.

Jarockis akcentēja, ka valdība neplāno īstenot fantastiskus scenārijus nodokļu politikā, bet reālie likumprojekti tiks izstrādāti pavasara nogalē.

Jarockis brīdināja, ka publiski pieejamā informācija vēl nav konkrēti grozījumi nodokļu politikā, tie ir piedāvājumi, kas izskanējuši kopš pērnā gada decembra. Tos apsprieda Saeimas partijas un sociālie partneri vai tie izskanējuši no nozares asociāciju pārstāvju puses. Jarockis atgādināja, ka valdībai līdz 31.maijam jāizstrādā vidēja termiņa nodokļu politikas pamatprincipi, tāpēc Finanšu ministrija visas šīs idejas ir apkopojusi. Ierēdnis piezīmēja, ka tagad jāpārejot pie diskusijas, lai pieņemtu konkrētus lēmumus.

Jarockis apgalvoja, ka nav iespējams viena gada laikā samazināt pievienotās vērtības nodokli restorānu, farmaceitikas un pārtikas produktu nozarēs. Viņš norādīja, ka nevar būt runas par nereāliem un fantastiskiem scenārijiem.

Pēc temata

Latvijas restorāniem var samazināt PVN likmi
Petraviča: ieguldiet naudu nekustamā īpašumā vai bērnos, ar pensiju vienalga nepietiks
Iedzīvotāju skaits drīz saruks divkārt. Finansists iesaka padomāt par nodokļiem
Levits: Kariņa valdība ir stabila, jo citu variantu nav

Galvenie temati