10:52 08 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Ekonomika
Saņemt īso saiti
Atvadas angļu stilā (130)
55

Uzņēmējiem, kuri sadarbojas ar partneriem Lielbritānijā, nāktos pārskatīt līgumus un pacensties sameklēt alternatīvas, lai nodrošinātos.

RĪGA, 7. oktobris — Sputnik. Uzņēmējiem, kuru bizness saistīts ar Lielbritāniju, nāktos paredzēt riskus bezvienošanās Brexit gadījumam, uzskata Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols, vēsta Mixnews.lv.

Politiķis brīdināja, ka bezvienošanās Brexit var negatīvi ietekmēt Latvijas attīstību, un atzīmēja: uzņēmējiem, kuri sadarbojas ar partneriem Lielbritānijā, nāktos pārskatīt līgumus un pacensties sameklēt alternatīvas, lai nodrošinātos.

Viņš atgādināja, ka Latvija ir identificējusi nozares, ko Lielbritānijas izstāšanās no ES ietekmēs visvairāk.

Kols uzskata, ka Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona piedāvātais jaunais Brexit plāns ir pretrunīgs, jo, pēc viņa domām, dokumentā nav pietiekami liela uzmanība veltīta jautājumam par robežu ar Ziemeļīriju un muitu.

Bez tam viņš uzskata, ka Džonsona ierosinājumi ne mazākajā mērā nerisina sarežģītākos ar līgumu saistītos aspektus. Jautāts, vai iespējama izstāšanās bez vienošanās, Kols norādīja, ka nevēlas spekulēt, taču process kopumā ir neprognozējams.

Politiķis konstatēja, ka neviena puse nebūs uzvarētājos, ja vienošanās netiks panākta.

Temats:
Atvadas angļu stilā (130)

Pēc temata

Kas notiks ar Baltijas valstu valstspiederīgajiem pēc Brexit – eksperta viedoklis
Brexit dēļ Latvijas budžetā var tikt veikti grozījumi
Atkal samazināta Latvijas IKP prognoze: kas bremzē ekonomiku un ko gaidīt 2020.gadā
Rinkēvičs uztraucies par tautiešiem Lielbritānijā

Galvenie temati