20:13 04 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Ekonomika
Saņemt īso saiti
94

Daugavpils dome ilgi pārbaudīja, vai uzņēmumi (apakšuzņēmēji), kuri piedalās tramvaju piegādē pilsētai, nav iekļauti sankciju sarakstā – tas bija nepieciešams, lai Daugavpils nezaudētu Eiropas līdzfinansējumu.

RĪGA, 25. jūnijs — Sputnik. Daugavpils dome ir noslēgusi jauno tramvaju piegādātāja – uzņēmuma "Transportnije sistemi" pārbaudi. Astoņu City Star tramvaju iegādes darījumam dota zaļā gaisma, savā lapā Facebook pastāstīja pilsētas mērs Andrejs Elksniņš.

"Pirmais Tveras ražojuma tramvajs Sanktpēterburgas ražošanas cehā pirms došanās uz Daugavpili. Pārbaudījām visa darījuma dokumentāciju, izslēdzot riskus iespējamam Eiropas līdzfinansējuma zaudējumam nākotnē un devām darījumam zaļo gaismu," – pastāstīja Elksniņš.

Atgādināsim, ka Daugavpils iegādājas jaunus četrasu tramvajus City Star, ko ražo Tveras Vagonbūves rūpnīca un ražošanas uzņēmums "Transportnije sistemi". Darījuma kopējā summa – 4 093 600 eiro. tramvaju iepirkuma konkursā piedalījās divi uzņēmumi – Lietuvas Railvec, kas piedāvāja Tveras Vagonbūves rūpnīcā ražotos tramvajus par 511 tūkst. eiro gabalā, un SIA "Virtus SV", kas piedāvāja baltkrievu tramvajus no rūpnīcas "Belkommunmaš" par 260 tūkst. eiro gabalā. Iepirkumu saņēma Railvec.

Saskaņā ar pagājušā gada novembrī noslēgtā līguma noteikumiem, pirmo četru tramvaju piegādes termiņš – septiņi mēneši. Tātad šī gada jūnijā uzņēmums "Daugavpils satiksme" saņems pirmos tramvajus.

Daugavpils Krievijas tramvaju iegāde izraisījusi nopietnas varasiestāžu raizes: piemēram, pirms gada Drošības policija paziņoja, ka neiebilst pret pirkumu, kaut gan uzskata, ka tas, iespējams, nākotnē varētu negatīvi ietekmēt Latvijas reputāciju, jo tramvaju iegādei piešķirti Eiropas līdzekļi. Tiesa, aizliegt tramvaju iegādi pie šī uzņēmuma policija nevar.

Arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis pauda nesaprašanu sakarā ar Daugavpils izvēlēto sadarbības partneri. Pirms Drošības policijas atbildes citi ierēdņi un politiķi ar aizdomām attiecās pret tramvaju iegādi, jo ražotājs izgatavo arī šaujamieročus.

Pēdējā savu vārdu teica Latvijas ĀM – tur paziņoja, ka nesaprot lēmumu par Tveras tramvaju iegādi.

"Daugavpils satiksme" īsteno Kohēzijas fonda projektu "Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstība Daugavpilī". Uzņēmuma speciālisti paskaidroja, ka pilsētai ļoti nepieciešami jauni tramvaji, jo vecie jau iziet no ierindas un remonta izdevumi ar katru gadu pieaug. 2016.gadā tramvaju remontam bija nepieciešami 28 tūkst.eiro. 2017.gadā – 49 tūkst.eiro. Turklāt jauno tramvaju ekspluatācijas rezultātā samazināsies elektroenerģijas patēriņš.

Pēc temata

Latvijas ĀM uztrauc, ka Daugavpils pērk Tveras tramvajus
Tveras tramvaju dēļ Latvija teju sastrīdējusies ar Baltkrieviju
Liepāja nesaņems tramvajus no Tveras
Kā Latvijas ĀM dzīvības līnija šķērsoja Tveras tramvaja līniju

Galvenie temati