23:33 25 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Ekonomika
Saņemt īso saiti
83

Ikgadējo pārrunu rezultātā Labklājības ministrija un Latvijas pašvaldību savienība pieņēmušas lēmumu no nākamgada sākt palielināt garantētā minimālā ienākuma apmēru.

RĪGA, 17. maijs — Sputnik. Labklājības ministrija un Latvijas pašvaldību savienība (LPS) vienojušās no nākamgada palielināt garantētā minimālā ienākuma apmēru līdz 64 eiro, pavēstīja LM pārstāvis Egils Zariņš, vēsta avīze Dienas Bizness.

Patlaban garantētais minimālais ienākums Latvijā ir 53 eiro. Plānots, ka pakāpeniski šī summa pieaugs. Nākamgad – par 11 eiro.

Iepriekš kļuva zināms, ka tiesībsargs Juris Jansons plāno panākt garantētā minimālā ienākuma apmēra pieaugumu valstī vismaz līdz 367 eiro. Tiesībsarga birojs pavēstījaL ja tuvāko divu mēnešu laikā GMI netiks mainīts ar Ministru kabineta ienākumiem, Jansons ir gatavs vērsties Satversmes tiesā.

"Acīmredzams, ka esošais GMI apmērs - 53 eiro mēnesī vienai personai - neatbilst nedz Satversmes Ievadā, nedz 1. un 109.pantā noteiktajam, jo tas nav balstīts nekādos ekonomiskos aprēķinos un nenodrošina cilvēka cienīgu izdzīvošanu," paskaidroja Tiesībsarga biroja pārstāve Evita Berķe.

Eiropas Pretnabadzības tīkla (European Anti Poverty Network, EAPN) dati liecina, ka cīņā ar nabadzību Latvija ieņem trešo vietu no beigām ES, un pēdējos gados bezdibenis starp bagātajiem un nabagajiem ir palielinājies. Kopš 2012. gada, kad Eiropas Komisija ieteica pievērsties šiem jautājumiem, to nav veikusi neviena valdība, uzsvēra EAPN Latvijas pārstāve Laila Balga.

Viņa ir pārliecināta, ka šāda situācija veidojusies Latvijas neveiksmīgās sociālās un ekonomiskās politikas dēļ, turklāt lielas problēmas rada neefektīva līdzekļu izšķiešana.

Pēc temata

Katra piektā ģimene ar bērniem valstī dzīvo uz nabadzības robežas
Tiesībsargs pieprasa strauju minimālās algas pieaugumu
Uz papīra viss ir lieliski: Latvijas iedzīvotājiem sola vidējo algu 1128 eiro apmērā
Latvija ir sekmīgi pataisīta par Sjerraleoni

Galvenie temati