01:07 23 Augusts 2019
Tiešraide
  • USD1.1083
  • RUB72.7560
Orkla Latvijas nodaļas eksporta pārstāvis Ojārs Jurčs

Saldā ekspansija: Latvijas šokolāde nezaudē pozīcijas

© Sputnik / Тимур Селиванов
Ekonomika
Saņemt īso saiti
104

Izstādē "Prodekspo 2019" Maskavā Latvijas konditorejas biznesa veterāni pastāstīja, ar ko Krievijas tirgus ir labāks par Ķīnas, kādi "Laima" saldumi teju pārvācās uz Sahalīnu un kāpēc nav vērts politizēt konfekšu iepakojumu.

RĪGA, 13. februāris – Sputnik, Timurs Seļivanovs. Atbildes sankcijas slēgušas vairumam Latvijas produktu piekļuvi Krievijas tirgum, taču saldumi "Laima" kā pārdevās Krievijā, tā arī joprojām pārdodas. Kompānijas Orkla Confectionery & Snacks Latvija – saldumu zīmola īpašnieces - pārstāvji atbrauca tikties ar partneriem no Krievijas starptautiskajā izstādē "Prodekspo 2019" Maskavā.

Lai gan abu valstu attiecības kļuvušas vēsākās, Orkla izdodas nopelnīt Krievijā apmēram četrus miljonus eiro gadā – 5% no kopējā pārdošanas apjoma. Baltijas kompānijas konfektes pārdodas Krievijas lielākajās pilsētās, un nesen teju aizbrauca uz Tālajiem Austrumiem:

"Pērn mums teju atvērās jauns "eksotisks" galamērķis – Sahalīna. Krievijas kompānija noslēdza ar mums līgumu – un pazuda. Līdz šim viņi nav iekrāvuši nevienu mašīnu!" - smejas Orkla Latvijas nodaļas eksporta pārstāvis Ojārs Jurčs.

Kompānijas pārstāvis neizjūt sankciju spiedienu ne vien profesionālajā, bet arī personīgā līmenī: Krievijā viņam ir daudz draugu un neviena ienaidnieka.

Представитель по экспорту латвийского подразделения Orkla Оярс Юрчс
© Sputnik / Тимур Селиванов
Orkla Latvijas nodaļas eksporta pārstāvis Ojārs Jurčs

"Labāk pārdot tur, kur tevi gaida un grib nopirkt, nekā lauzties jaunos tirgos. Ķīna, piemēram, divus tūkstošus gadus nostāvējusi bez "Laimas" un nostāvēs bez "Laimas" vēl divus tūkstošus gadus. Bet šeit mūsu produkciju atpazīst, turklāt katru gadu arvien labāk. Jā vēl pirms desmit gadiem izstādes apmeklētāji interesējās: "Kas jūs esat? No kurienes?", tad tagad vaicā tieši: "Kur mēs varam nopirkt jūsu konfektes?" - atzīmēja Jurčs.

Neseno troksni Internetā par "Kremļa" konfekšu iepakojumiem Jurčs nosauca par "neveselu interesi":

"Konfektes šajos iepakojumos tiek pārdoti jau vairāk nekā 20 gadus, un ne tikai Krievijā: tās var atrast arī Izraēlā, Amerikā, Vācijā. Politizēt var visu ko, taču mūsu Latvijas un Krievijas attiecības es tā neuztveru."

Pēc temata

Laimas konditorejas fabrikā Ādažos strādniekus aizvietos roboti
Laimas šokolādes tāfelītes vairs netiks ražotas Latvijā
Sapņi piepildās: labdarības namiņš "Laima" palīdzējis 1500 bērniem
"Laima – izbaudi Kremļa garšu": sociālajos tīklos rit saruna par neparastām konfektēm
Laima: mums ir arī Raudu mūris

Galvenie temati