18:48 21 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Ekonomika
Saņemt īso saiti
44

Amerikas Finanšu noziegumu apkarošanas dienests nodarījis neizlabojamu zaudējumu ABLV bankas reputācijai un Latvijas finanšu sistēmai uz viltus ziņu pamata, uzskata bankā.

RĪGA, 24. augusts — Sputnik. Valsts Policijas Kriminālpolicijas galvenā pārvalde uzsākusi procesu par apzinātu nepatiesu ziņu izplatīšanu par situāciju Latvijas finanšu sektorā pēc ABLV iesnieguma, vēsta Press.lv.

Kā stāsta Valsts policija priekšnieks Ints Ķuzis, iesniegumā minēti vairāki fakti, kurus nav iespējams pārbaudīt bez kriminālprocesa uzsākšanas. Process uzsākts sakarā ar faktu pārbaudīšanu, nevis pret konkrētām personām.

ABLV Bank sabiedrisko attiecību vadītājs Artūrs Eglītis pastāstīja aģentūrai LETA, ka kriminālprocess uzsākts sakarā ar 14. februāra bankas iesniegumu. Tā kā bankai nebija un nav tiesību, pilnvaru un procesuālo iespēju pārstrīdēt melīgos apgalvojumu, ABLV Bank vērsās policijā, lai tā vispusīgi un detalizēti pārbauda informāciju, kura izskanēja februārī.

Pēc ABLV Bank viedokļa, Amerikas Finanšu noziegumu apkarošanas dienesta (FinCEN) paziņojumā par banku un Latvijas finanšu sistēmu izmantota nepatiesa informācija, kā arī nav ņemta vērā bankas veiktie pasākumi pret nelikumīgā ceļā iegūto līdzekļu legalizāciju.

Šīs informācijas izplatīšana nodarījusi ievērojamu un neizlabojamu zaudējumu bankas un finanšu sistēmas reputācijai kopumā, uzskata ABLV Bank. Pēc bankas domām, FinCEN tika maldināta par notiekošo.    

Pēc temata

Latvijas Avīze: austrumu naudas trūkuma dēļ Latvijas bankām sākušās "paģiras"
Likvidators pastāstīja par pirmajām kreditoru prasībām pret ABLV Bank
Valsts policija uzsākusi lietu pret ABLV līdzīpašnieka Oļega Fiļa bijušo sievu
Bernis: ABLV Bank sagrauta, reputācija sabojāta – kādam par to ir jāatbild

Galvenie temati