05:38 17 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Ekonomika
Saņemt īso saiti
24

Ķīnā ar nodevu apliktas tādas preces, kā lauksaimniecības produkcija, automašīnas, ķimikālijas un medicīniskās iekārtas.

RĪGA, 16. jūnijs – Sputnik. Ķīnā vairāk nekā 650 precēm no ASV tiks noteikta 25% muitas nodeva, piektdien informēja Ķīnas Tautas Republikas Finanšu ministrija, vēsta Sputnik Baltkrievija.

ASV noteikušas importa nodevu 25% apjomā precēm no Ķīnas 50 miljardu dolāru apmērā gadā – aptuveni 10% Ķīnas eksporta uz ASV. Ķīna šādu lēmumu uzskata par tuvredzīgu un kaitīgu abām pusēm. Valsts apsolīja veikt simetriskus atbildes pasākumus.

"ĶTR Valsts padomes Muitas tarifu komiteja pieņēmusi lēmumu noteikt importa nodevu 659 precēm, kas tiek ievestas no ASV," – vēsta resors.

Paziņojumā atzīmēts, ka ar nodevu aplikto preču apjoms sastāda aptuveni 50 miljardus dolāru. 545 produktiem (aptuveni 34 miljardu dolāru apmērā) nodeva stāsies spēkā jau 6. jūlijā.

Ar nodevu apliktas tādas preces no ASV, kā lauksaimniecības produkcija, automašīnas, ķimikālijas un medicīniskās iekārtas un citas preces.

ĶTR Finanšu ministrija paziņoja, ka ASV lēmums pārkāpj Pasaules tirdzniecības organizācijas noteikumus, kā arī apdraud Ķīnas valsts intereses.

Pēc temata

Ķīnā Putina vizīti nosaukuši par absolūtu panākumu
Ķīnas izšķirošais gājiens: tirdzniecības kara starp Pekinu un ASV nebūs
"Cīņā par smadzenēm" Ķīna uzvarējusi ASV un to sabiedrotos Krievijā
Tramps aicina Ķīnu izbeigt "negodīgu tirdzniecību"

Galvenie temati