18:22 22 Maijs 2017
Rīga+ 18°C
Tiešraide
Darbs pie datora

Prognozēta strauja digitālās ekonomikas izaugsme

© Sputnik / Владимир Песня
Ekonomika
Saņemt īso saiti
11

Līdz 2035. gadam Ķīnā digitālās ekonomikas nozarēs tiks izveidoti vairāk nekā 400 miljoni darba vietu.

RĪGA, 8. janvāris — Sputnik. Tā saucamās digitālās ekonomikas apjoms līdz 2035. gadam varētu sasniegt 16 triljonus ASV dolāru, informē RIA Novosti, atsaucoties uz aģentūras Siņhua publicēto konsultāciju kompānijas Boston Consulting Group pētnieku ziņojumu.

Par digitālo ekonomiku tiek dēvēta ekonomika, kuras pamatā ir elektroniskie pakalpojumi un uzņēmējdarbība ar interneta starpniecību.

Krievijas Rūpniecības un uzņēmēju apvienības vadītājs Aleksandrs Šohins. Foto no arhīva
© Sputnik / Sputnik / Host photo agency/ Maksim Blinov

Pēc ziņojuma autoru domām, līdz ar digitālās ekonomikas izaugsmi, līdz 2035. gadam Ķīnā šīs ekonomikas nozarēs tiks izveidoti vairāk nekā 400 miljoni darba vietu, no kurām vairāk nekā 100 miljonus darba dietu izveidos lielā interneta kompānija Alibaba Group.

Ziņojuma autori pieļauj, ka digitālās tehnoloģijas, piemēram, mākoņu servisi un mākslīgā intelekta attīstība nākotnē aizvien biežāk aizstās cilvēka darbu.

Alibaba Group viceprezidents Gao Hunbins uzskata, ka līdz 2035. gadam digitālā ekonomika savu apjomu ziņā pārspēs ražošanas sektoru un veidos līdz ceturto daļu kopējā pasaules ekonomikas apjoma.

Alibaba group ir lielākā interneta kompānija Ķīnā. Tā strādā elektroniskās komercijas nozarē. Kompāniju 1999. gadā nodibināja uzņēmējs Džeks Ma. Grupai pieder arī vairāki meitasuzņēmumi un interneta laukumi: Alibaba Pictures, Alibaba.com, AliExpress.com, Taobao.com, Tmall.com.

Pēc temata

Ķīnā slimnīcas darbiniekiem aizliegts pirkt jaunos iPhone
Ķīniešu priekšnieks sodījis darbiniekus par viņa ziņojumu nekomentēšanu sociālajos tīklos

Galvenie temati

 • Meitene

  Starptautiskās skolēnu sasniegumu novērtēšanas programmas (PISA) pētījums atklāja, ka Latvijas skolēni piekauj viens otru divas reizes biežāk nekā vidēji ESAO.

  3
 • Tallina

  Kas var pārsteigt rīdzinieku Igaunijas galvaspilsētā? Nicīga attieksme pret skaidro naudu, dārgs alus, cilvēcīga attieksme pret smēķētājiem, ceļi un neparasta iespēja nopelnīt.

  42
 • Pasta

  Izdomātas daudzas svara zaudēšanas metodes, taču vai šķīvis, kas rada iespaidu, ka tajā ir vairāk ēdiena nekā patiesībā, var kļūt par vienu no tām? Eksperti uzskata, ka tā patiešām ir.

  7