08:38 01 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2121
  • RUB90.6697
Ekonomika
Saņemt īso saiti
84

Pēc bijušā "Latvijas Krājbankas" līdzīpašnieka teiktā, Latvija, kopā ar Lietuvu, ir vainīga Antonova Convers Group uzņēmumu kolapsā.

RĪGA, 12. septembris — Sputnik. Nacionalizētā Lietuvas bankas Snoras bijušais līdzīpašnieks Vladimirs Antonovs intervijā RIA Novosti paziņojis, ka var iesūdzēt Latviju tiesā par savu aktīvu zaudēšanu šajā valstī.

5. augustā Krievijas uzņēmējs iesniedzis Maskavas arbitrāžas tiesā prasību pret Lietuvas Republiku, vēloties pietiesāt vairāk nekā 40 miljardus rubļu (vairāk nekā 550 miljoni eiro) un, pieprasot piedzīt no Lietuvas Tieslietu ministrijas materiālā kaitējuma kompensāciju 20,2 miljardu rubļu apjomā, bankas nacionalizācijas dēļ, un vairāk nekā 19,9 miljardus rubļu, kā reputācijas kaitējuma kompensāciju.

Antonovs paziņoja, ka Lietuvas Republika ir galvenā vainīgā puse Convers Group kompāniju kolapsa lietā.

"Juristi jau izskata līdzīgas pretenzijas pret Latviju… Latvijā mums no lielajiem aktīviem bija ne tikai banka, bet arī vēl viena veiksmīgi strādājoša kompānija — airBaltic. Tāpēc jautājumi palika un šos jautājumus izpēta advokāti," — sacīja uzņēmējs.

Antonovs informēja, ka prasības var tikt iesniegtas ne tikai pret Latviju, bet arī pret tām valstīm, "kuras šajā situācijā uzvedās nekorekti". Par kuram valstīm ir runa, uzņēmējs neprecizēja.

Pēc temata

ASV sankcijas attiecinātas uz Igaunijas banku
SWIFT informē savus klientus par jauniem kiberuzbrukumiem
Banku skaits samazinās, jo cilvēki dodas projām

Galvenie temati