07:52 30 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Ekonomika
Saņemt īso saiti
59

Tagad ir ievesti ierobežojumi attiecībā uz Krievijas kompānijām elektronikas jomā.

RĪGA, 7. septembris — Sputnik. Saistībā ar notikumiem Krimā un Ukrainā ASV Tirdzniecības ministrija iekļāva sankciju sarakstā vairāk nekā 80 Krievijas kompāniju. Starp tiem tādi uzņēmumi elektronikas jomā kā, "Angstrem" un AS "Mikron".

Igaunijas mediji. Foto no arhīva
© Sputnik / Александр Заболотный

Lēmums pieņemts lai paplašinātu sankcijas pret atsevišķām Krievijas ekonomikas nozarēm, par kurām ASV Finanšu ministrija paziņoja pagājušajā nedēļā.

Darbības tika veiktas, lai "nodrošinātu esošo pret Krievijas vērsto sankciju efektivitāti, kas tika ievestas starptautisku tiesību pārkāpuma un konflikta Ukrainā provocēšanas dēļ," — teikts ASV Tirdzniecības ministrijas Rūpniecības un drošības biroja dokumentā.

Kopumā sarakstā ir 81 kompānija no Krievijas, Indijas, Honkongas un Krimas. Sarakstam pievienoti 11 jauni uzņēmumi: "Angstrem-M","Angstrem","Angstrem-T", AAS "VO Radioeksport", kompānija AS "Mikrons", AS "Mikran", "Technopole Company" un citi.

Aizlieguma hronika: no individuālām sankcijām līdz nozarēm

Krievijas un Rietumu attiecības pasliktinājās sakarā ar situāciju Ukrainā. ES valstis sākumā ieveda individuālas sankcijas pret fiziskām personām, kas ir spēkā līdz 2016. gada 15. septembrim. Sektoru ierobežojošie mēri, kas skar veselas ekonomikas nozares, darbojas līdz 31. jūlijam.

Igaunijas banka Krediidipank
© Sputnik / Вадим Анцупов

Atbildē Krievija ierobežoja pārtikas preču importu no valstīm, kuras ieveda sankcijas. 2015. gada jūnijā Krievija uzreiz pēc ES pagarināja pārtikas embargo uz gadu — līdz 2016. gada 5. augustam, bet vēlāk — līdz 2018. gadam.

Jūlija sākumā ES oficiāli pagarināja ekonomiskās sankcijas pret Krieviju līdz 2017. gada janvāra beigām. ES saista sankciju atcelšanu ar Minskas protokolu īstenošanu. Vienlaikus Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs uzsver, ka Krievija nav pieminēta Minskas protokolos, un tajos noteikti uzdevumi Ukrainas valdībai, ko tā līdz šim nav izpildījusi.

Pēc temata

Krievijas sankciju dēļ ledlauzis Tallinas ostā nes milzu zaudējumus
Šrēders paskaidroja, kāpēc Eiropai vajadzīga stipra Krievija
Rogozins: Krievijas un Ķīnas attiecības nav Rietumu sankciju sekas

Galvenie temati