07:36 27 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Kultūra
Saņemt īso saiti
51

Naktī no piektdienas, 13. novembra, uz sestdienu, 14. novembri, viņsaulē aizgāja slavenais padomju un Krievijas skatuves mākslinieks Armens Džigarhanjans.

RĪGA, 14. novembris – Sputnik. Miris leģendārais padomju un Krievijas aktieris, PSRS tautas skatuves mākslinieks, ordeņa "Par nopelniem Tēvijas labā" (trīs pakāpju) un Armēnijas Goda ordeņa kavalieris Armens Džigarhanjans, vēsta RIA Novosti.

Džigarhanjanam 3. novembrī apritēja 85 gadi. Ziņas par viņa nāvi tika saņemtas naktī no piektdienas, 13. novembra, uz sestdienu, 14. novembri.

"Miris Armens Borisovičs Džigarhanjans, izcils skatuves mākslinieks un līderis, viņa vārdā nosauktā teātra vadītājs," teikts RIA Novosti sarunbiedra paziņojumā.

Aktiera filmogrāfijā ir desmitiem lomu visdažādāko žanru filmās. Viņu pat ir ierakstījuši Ginesa Rekordu grāmatā kā visfilmētāko Krievijas aktieri.

Visi atceras viņa lomas filmās "Nenotveramie atriebēji", "Sveicināti, esmu jūsu tante", "Suns uz siena kaudzes", "Tikšanās vietu mainīt nedrīkst".

Turklāt Džigarhanjana balss skan tādās multfilmās kā "Reiz dzīvoja suns", "Bagātību sala", "Sīvena Funtika piedzīvojumi", "Neglītais Pīlēns".

Tagi:
nāve

Galvenie temati