15:52 22 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Kultūra
Saņemt īso saiti
165

Dziedātāja Laima Vaikule uz Kremļa pils skatuves paziņoja, ka ir pelnījusi "Zelta gramofonu" un pat nezina, par ko vajadzētu pateikties. Arī skatītāju aplausi viņu neiepriecināja.

RĪGA, 26. novembris — Sputnik. Dziedātāja Laima Vaikule ieguvusi 2019. gada prēmiju "Zelta gramofons" par ieguldījum Krievijas mūzikas vēsturē. Tomēr dziedātāja palika neapmierināta ar aplausiem, ko viņai veltīja skatītāji Kremļa pilī.

"Kaut kā ne visai labi jūs man šodien aplaudējāt. It kā man tagad pasniegs kaut ko pašu-pašu-pašu labāko, bet aplausi tikai tā, starp citu, it kā būtu man pelnutrauku pasnieguši," pajokoja dziedātāja.

Publikā zālē atdzīvojās. Laima Vaikule pateicās par apbalvojumu un atzina, ka tādas balvas viņai vēl neesot.

"Paldies, esmu ļoti priecīga, tāda man vēl nav. Visu savu mūžu esmu pelnījusi naudu, un man nekad nebija laika atnākt uz "Gramofonu" un saņemt visu šo, taču laiks ir pienācis. Liels paldies, ka neesat mani aizmirsuši," teica māksliniece un piebilda, ka nezinot gan, par ko pateikties, jo balvu viņa pelnījusi.

"Ziniet, es visu esmu pelnījusi, gan "Gramofonu", gan visu. Paldies par to, ka jūs... Es principā esmu pelnījusi, pat nezinu, par ko teikt paldies," noteica Vaikule un pati pieteica savu priekšnesumu ar eksperimentālu dziesmu.

"Paskatīšos uz jūsu reakciju, un ja uzņemsiet mani vēl sliktāk, tad pat vairs nezinu, ar ko nodarbošos," teica Vaikule un izpildīja kompozīciju "Mumu".

Prēmija "Zelta gramofons" tiek piešķirta kopš 1996. gada. Par prēmijas laureātiem kļūst populāri Krievijas izpildītāji, kuri tiek izraudzīti tautas balsojumā. Visu gadu radio stacija "Russkoje radio" sastāda iknedēļas hitparādi no 20 dziesmām, kas saņēmušas lielāko skaitu klausītāju balsu. Balsošana rit radiostacijas vietnē. Dziesma, kas vismaz 20 nedēļas noturējusies hitparādē, tiek nominēta "Zelta gramofonam".

Līdztekus izpildītājiem, kuru dziesmas izcīnījušas vietu starp hitparādes līderiem, "Russkoje radio" pasniedz balvas par ieguldījumu Krievijas mūzikas attīstībā. Par pirmo šīs prēmijas laureātu 2002.gadā kļuva mūziķis Aleksandrs Rozenbaums, vēlākajos gados tā piešķirta Ļevam Ļeščenko, Valērijam Ļeontjevam, Josifam Kobzonam, rokgrupai "Mašina vremeņi" un citiem.

Pēc temata

Vaikule domā latviski, mīl ASV un gaida labu cenu par māju
No skatuves runāt krieviski ir cūcība: latviešu žurnāliste uzbrūk Vaikulei
Meladze pastāstīja, ko dara Jūrmalā un kā attiecas pret Busuli un Vaikuli
Krutojs pastāstīja, kā Vaikule izjaukusi "Jaunā viļņa" plānus atgriezties Jūrmalā

Galvenie temati