01:17 25 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0904
  • RUB77.9139
Kultūra
Saņemt īso saiti
72

Policisti atrada Arhipa Kuindži gleznu "Aipetri. Krima" būvobjekta teritorijā Maskavas apgabala Odincovas rajonā.

RĪGA, 28. janvāris – Sputnik. No Tretjakova galerijas nozagtā Arhipa Kuindži glezna "Aipetri. Krima" ir atrasta, vēsta RIA Novosti.

Nezināms vīrietis nolaupīja gleznu svētdien. Kā RIA Novosti pastāstīja notikumu aculiecinieks, izstāde iekārtota divos stāvos: viena zāle atrodas otrajā stāvā un trīs – trešajā. Glezna "Aipetri. Krima" tika izlikta trešajā stāva mazā zālē; aiz starpsienas šajā telpā pēcāk tika atrasts gleznas rāmis.

"Par gleznas pazušanu apmēram 30 minūtes nebija zināms… Tika noskatītas videonovērošanas kameras. Ieraudzīja, ka tas bija vīrietis melnā svīterī un norīvētos džinsos. Radās iespaids, ka viņš izgāja jau pirms tam, kad tika uzzināts par pazušanu," - pastāstīja aģentūras sarunas biedrs.

Pēc viņa sacītā, izstādē bija daudz cilvēku, savukārt glezna atradās stūrī, ārpus tiešās redzamības zonas.

KF IeM oficiālā pārstāve Irina Volka paziņoja, ka zādzībā aizdomās turamais 31 gadu vecais vīrietis ir aizturēts Maskavas apgabala Zarečjes ciemā. Viņš pastāstīja operatīvajiem darbiniekiem, ka paslēpis gleznu būvobjekta teritorijā Odincovas rajonā, kur to arī atraduši policisti.

Iepriekš gleznas nolaupītāju aizturējusi galvaspilsētas policija par narkotiku glabāšanu, kā arī viņš figurē kādā krimināllietā, aizturēšanas brīdī viņam jau bija piemērots drošības līdzeklis – paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu.

"Šobrīd tiek noskaidroti iespējamie aizturētā līdzdalībnieki, krimināllietas izmeklēšana turpinās," - piebilda Volka.

Pēdējā gada laikā tas ir otrais skaļais notikums Tretjakova galerijā: maijā vandālis nopietni sabojāja Iļjas Repina gleznu "Ivans Bargais un viņa dēls Ivans 1581. gada 16. novembris", kura plašāk pazīstama kā "Ivans Bargais nogalina savu dēlu".

Pēc temata

Vīrietis sabojāja gleznu "Ivans Bargais un viņa dēls Ivans" Tretjakova galerijā
Itālijā tika atrastas divas van Goga gleznas nozagtas no Amsterdamas muzeja
Itāļu deputāti: iespējams, Ukraina atdevusi nozagtās gleznas pret izpirkumu
Leonardo da Vinči glezna tika pārdota izsolē par 400 miljoniem dolāru

Galvenie temati