17:31 10 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Krievijā
Saņemt īso saiti
53

Poligonā "Strugi krasnije" gvardes desantnieki likvidējuši nosacītā pretinieka dzīvo spēku un tehniku no desanta kaujas mašīnu BMD-4M un BMD-2 bruņojuma.

RĪGA, 4. aprīlis – Sputnik. Pleskavas apgabalā noslēgušās taktiskās mācības, kurās piedalījās Krievijas Gaisa desanta spēku gvardes vienības un Gaisa kosmisko spēku aviācija, vēsta Sputnik Meedia.

Taktiskajās mācībās poligonā "Strugi krasnije", kas notika no šī gada 29. marta līdz 2. aprīlim, piedalījās vairāk nekā 1500 karavīri, kuri izmantoja 200 desanta spēku militārās tehnikas vienības, vēsta Krievijas Aizsardzības ministrijas preses dienests.

Mācībās piedalījās 8 lidmašīnas IL76md, helikopteri Mi-8 AMTŠ "Terminator", kā arī trieciena helikopteri Ka-52 "Alligator" un Mi-28 N "Nochnoy okhotknik".

Desantnieki avangarda pozīcijās piespieda pretinieku ieņemt kaujas ierindu. Pēc tam helikopteri sāka triecienu uzbrūkošajai avangarda vienībai. Tālāk, izvēršot pamata spēkus, tanku T-72BZ vienība uzbruka bruņutehnikas ierindai pie aizsardzības priekšējās līnijas.

Trešajā aizsardzības līnijā desanta trieciena pulka pamatspēki likvidēja nosacītā pretinieka dzīvo spēku no desanta kaujas mašīnu BMD-4M un BMD-2 bruņojuma. Triecienu veica arī tiešā tēmējumā no tanku T-72BZ bruņojuma. Cīņā tika izmantots pašgājējhaubiču divizionons "Nona", ložmetēji PKM un "Pecheneg", granātmetēji RPG-7g un automāti AK-74M un AK-12.

Paralēli pretgaisa aizsardzības vienības ar raķetēm no PZRK "Igla" kompleksiem satrieca gaisa mērķus, kas imitēja nosacītā pretinieka helikopteru grupas tuvošanos. Karadarbības organizācijā un norisē plaši tika izmantoti bezpilota lidaparātu kompleksi "Eleron 3".

Maskava jau vairākkārt norādijusi, ja aizbildinoties ar "Krievijas savaldīšanu" un "rūpes par Baltijas valstu drošību", NATO faktiski izvietojusi savas armijas bāzes pie pašām Krievijas robežām. Krievijas prezidents Vladimirs Putins konstatēja, ka pret Krieviju vērstās apsūdzības par agresiju ir "runas par labu nabagiem".

"Izaicinājumu ģeogrāfija mūsu valstij ir paplašinājusies, pieaugusi militārā spēka loma starptautisko problēmu risināšanā. NATO uzskata Krieviju par savu galveno draudu, audzē militāro potenciālu pie mūsu robežām," šajā kontekstā norādīja KF aizsardzības ministrs, armijas ģenerālis Sergejs Šoigu.

Pēc temata

Saņemt "mēli" skarbā salā: strādā Ziemeļu flotes motorizētie strēlnieki
Bez liekām runām: Krievija un Baltkrievija strauji stiprina militāro sadarbību
Iemaņu līmenis ir augsts: Krievijas un Baltkrievijas pirmās miernešu mācības
ASV armijas specoperācija "Defender Europe 2021" negarantē drošību Eiropai
Tagi:
militārās mācības, aizsardzība, bruņotie spēki, Krievija

Galvenie temati