10:52 18 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Krievijā
Saņemt īso saiti
60

Pēc tam, kad Krievijas un ASV attiecības krasi pasliktinājās un praktiski nonākušas strupceļā, Maskavā pieņemts lēmums veidot jaunu izturēšanās līniju attiecībās ar Vašingtonu.

RĪGA, 30. marts – Sputnik. Krievija veidos attiecības ar Savienotajām Valstīm no jauna, taču vienīgi pēc tam, kad valdība nopietni izanalizēs ASV prezidenta administrācijas darbības. Par to pastāstīja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, vēsta Sputnik Meedia.

"Pastāvīgi ziņojumi pienāk no Ārlietu ministrijas un speciālajiem dienestiem. Patlaban tiek veikta analīze, tiek pārskatītas darbības, ko veic amerikāņi jaunās administrācijas sastāvā. Būs vajadzīgs laiks, lai veiktu analīzi. Neapšaubāmi, pēc tam tiks pieņemti lēmumi par to, kā veidot mūsu līniju," Peskova teikto citēja RIA Novosti.

Preses sekretārs atgādināja, ka saskaņā ar Krievijas Konstitūciju valsts ārpolitiku nosaka prezidents. "Tieši viņš to izdarīs," uzsvēra Peskovs.

Maskavas panorāma, foto no arhīva
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Iepriekš jau vēstīts, ka pēc ASV prezidenta Džozefa Baidena skandalozā izteikuma – viņš nosauca Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu par "bezsirdīgu slepkavu" un apsolīja "saukt viņu pie atbildības" par "iejaukšanos" vēlēšanās ASV, Krievijas Ārlietu ministrija uzaicināja valsts vēstnieku ASV Anatoliju Antonovu ierasties Maskavā, lai apspriestu tālākās attiecības ar Vašingtonu. Diplomāts, ieradies galvaspilsētā aizvadītajā nedēļā, pastāstīja žurnālistiem, ka uzaicināts, lai "izdarītu analīzi, parunātu par nākotni, paskatītos, kas jādara, lai Krievijas un ASV attiecības neiegāztos bezdibenī visā pilnībā".

Vēlāk Krievijas ĀM oficiāli paziņoja, ka abu valstu attiecības nonākušas strupceļā, un izeja no tā pagaidām nav saskatāma Vašingtonas pozīcijas dēļ. Diplomāti ar nožēlu konstatēja, ka Baltā nama atteikšanās no Vladimira Putina ierosinājuma atklāti aprunāties ar Baidenu ir vēl viena garām palaista iespēja izejai no strupceļa, kas veidojies Vašingtonas vainas dēļ.

Pēc temata

Putina preses sekretārs novērtēja aukstā kara varbūtību starp ASV un Krieviju
Zemākais punkts attiecībās: Krievija un ASV nonākušas uz sakaru saraušanas sliekšņa
"Ekstremālas" sankcijas: ASV plāno ķerties pie Krievijas valsts parāda
Krievijas vēstniecība atbildēja uz ASV apsūdzībām par "iejaukšanos" vēlēšanās
Tagi:
Krievija, ASV, Vladimirs Putins, Peskovs

Galvenie temati