10:25 20 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2035
  • RUB91.7527
Krievijā
Saņemt īso saiti
102

Atšķirībā no ASV valdības, Amerikas pilsoņi, šķiet, vairāk saprot politikā. Krievijas vēstniecība Vašingtonā turpina saņemt no cilvēkiem vēstules ar atvainošanos un vēlējumiem attīstīt draudzīgas attiecības ar Krieviju.

RĪGA, 21. marts — Sputnik. Krievijas vēstnieks ASV Anatolijs Antonovs izsaka visdziļāko pateicību amerikāņiem, kuri nosūta Krievijas vēstniecībai Vašingtonā vēstules ar atvainošanos par izteikumiem no ASV administrācijas puses. Par to teikts Krievijas Federācijas vēstniecības Facebook lapā.

Savās vēstulēs amerikāņi pauž nesaskaņas ar ASV valdības pozīciju un izteicas par draudzīgu attiecību attīstību starp valstīm.

"Man dziļi aizkustina amerikāņu nevienaldzīga un aktīva nostāja, viņi saprot, ka dialogs starp valstīm jāveido uz savstarpējas cieņas un vienlīdzības pamata. Šāda ASV pilsoņu pieeja liecina, ka joprojām saglabājies potenciāls attiecību normalizēšanai starp Krievijas un amerikāņu tautām. Ļoti ceru, ka administrācija uzklausīs vēlētāju balsis un pārtrauks jau tāpat pārlieku saspringto attiecību tālāku graušanu," uzsver Antonovs.

Iepriekš ASV prezidents Džo Baidens intervijā atļāvies personiski izteikties par Putinu, pēc kuras sabiedrība viņu nosauca par "psihu". Pēc viņa izteikumiem Krievijas Ārlietu ministrija izsauca uz Maskavu vēstnieku ASV Anatoliju Antonovu.

Krievijas valsts vadītājs, kurš izceļas ar savu lojalitāti un centieniem saglabāt mieru, ierosināja tuvākajā laikā sarīkot atklātu un publisku sarunu ar ASV prezidentu. Kā atzīmēja Putins, šāda saruna būtu interesanta cilvēkiem, jo Krievija un ASV uzņēmušās īpašu atbildību.

Taču Baltajam namam, protams, tāda iecere nepatīk. Džo Baidens, kad žurnālists viņam atklāti pajautāja par Putina priekšlikumu, neatbildēja neko.

Peskovs, komentējot situāciju, paziņoja, ka Kremlis vienmēr cer uz to labāko attiecībās ar ASV. Tiesa, šoreiz Peskovs piebilda: "bet ir gatavi sliktākajam".

Turklāt Peskovs uzsvēra, Krievijas vadība cenšas uzturēt abu valstu attiecības, jo tas atbilst visas pasaules drošības interesēm.

Pēc temata

ASV "slepus" samazinājušas savu kodolarsenālu Eiropā
"Ekstremālas" sankcijas: ASV plāno ķerties pie Krievijas valsts parāda
Putins novēlēja Baidenam veselību un atbildēja ar bērnu parunu
Putina preses sekretārs novērtēja aukstā kara varbūtību starp ASV un Krieviju
Tagi:
Anatolijs Antonovs, Krievijas vēstniecība, Krievija, ASV

Galvenie temati