12:00 19 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Krievijā
Saņemt īso saiti
37

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova konstatēja, ka ASV mācībām Melnajā jūrā ir Krievijai naidīgs raksturs.

RĪGA, 20. februāris — Sputnik. ASV flotes manevri Melnajā jūrā apdraud mieru un stabilitāti, konstatēja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova savā brīfingā, vēsta RIA Novosti.

"Rodas iespaids, ka ASV 6. flote Melnajā  jūrā deg nepacietībā atrast ienaidnieku, tomēr to viņi dara velti," piezīmēja diplomāte.

Zaharova uzsvēra, ka mācībām ir nepārprotami Krievijai nedraudzīgs raksturs.

Aizvadītajā nedēļā NATO ģenerālsekretārs Jenss Sltoltenbergs paziņoja, ka alianse paplašinājusi klātbūtni Melnajā jūrā, - viņaprāt, tā ir atbilde uz Krievijas darbībām "pēc Krimas nelegālās aneksijas". Viņš piebilda, ka pēdējā laikā reģionā atradušies trīs ASV kara kuģi, kas piedalījušies kopīgās mācībās ar Ukrainas floti.

Iepriekš Amerikas Savienoto Valstu 6. flote ziņoja par kopīgām militārajām mācībām ar Turcijas floti, kurā piedalījās divi eskadras mīnu kuģi un divas izlūkošanas lidmašīnas P-8A.

Uz to reaģēja Krievijas vēstniecība ASV. Diplomāti aicināja amerikāņu partnerus izbeigt "ieroču žvadzināšanu" Melnajā jūrā, kā arī nemeklēt ieganstus, kas attaisnotu viņu atrašanos akvatorijā.

"Mēs aicinām amerikāņu militārpersonas izbeigt neprātīgu ieroču žvadzināšanu un ķerties pie savām darīšanām Amerikas Savienoto Valstu teritoriālajos ūdeņos. Mieram un drošībai Melnajā jūrā nav nepieciešama iejaukšanās no malas," teikts diplomātiskās misijas paziņojumā.

Tāpat vēstniecībā norāda, ka ASV meklē ienaidniekus Melnajā jūrā un ieganstus savas klātbūtnes paplašināšanai Melnajā jūrā, aizbildinoties ar "militārajām mācībām".

Pēc temata

Piepūšamās laivas no ASV – Ukrainas Jūras spēku tagadne un nākotne
NATO iziet Melnajā jūrā. Vai alianse pabīdīs malā Krieviju Krimā
Smadzeņu karsonis Krimas dēļ: NATO sapņo aizliegt Krievijas armiju
Melnajā jūrā atkal "likvidēts" ASV eskadras kuģis. Kas notiks tālāk?
Tagi:
Zaharova, militārās mācības, Krievija, ASV

Galvenie temati