14:28 28 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2121
  • RUB90.6697
Krievijā
Saņemt īso saiti
33

2020. gada decembra vidū noskaidrojās, ka Lielbritānijā parādījās jauna koronavīrusa SARS-CoV-2 mutācija, kas izplatījās ātrāk un prasīja rūpīgāku karantīnas pasākumu ievērošanu.

RĪGA, 15. februāris — Sputnik. Krievijas patērētāju aizsardzības iestādes "Rospotrebnadzor" Centrālais Epidemioloģijas ZPI izstrādājis pirmo testa sistēmu koronavīrusa "britu" štamma identificēšanai, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz informāciju iestādes vietnē.

Testu sistēma ir reģistrēta. Informācija liecina, ka izmēģinājumi ar apstiprinātās mutācijas klīniskajiem paraugiem parādījuši tās augsto precizitātes līmeni.

"Rospotrebnadzor" atzīmēja, ka jaunā tehnoloģija ļauj radīt reaģentus jebkādu koronavīrusa mutāciju identifikācijai, to iespējams izmantot arī citu infekciju gadījumā, kam nepieciešama plaša testēšana.

2020. gada decembra vidū noskaidrojās, ka Lielbritānijā parādījās jauna koronavīrusa SARS-CoV-2 mutācija, kas izplatījās ātrāk un prasīja rūpīgāku karantīnas pasākumu ievērošanu.

Zinātnieki nav konstatējuši nekādus faktorus, kas liecinātu, ka jaunais štamms būtu nāvējošāks vai biežāk izraisītu smagu slimības gaitu. Tomēr virkne valstu, tostarp arī Krievijas Federācija ir apturējusi aviācijas satiksmi ar Apvienoto Karalisti.

"Rospotrebnadzor" vadītāja Anna Popova informēja, ka Krievijā izstrādātās vakcīnas efektīvi strādās arī pret Covid-19 jauno štammu.

Pēc temata

Iesakām pie mums nebraukt: kas gaida ceļotājus ES
Nelabvēlīga situācija: EK iekļāvusi Latviju starp valstīm, ko nav ieteicams apmeklēt
Ārsts paskaidroja, pie kā novedīs koronavīrusa izplatības straujš pieaugums
Saņemta informācija par koronavīrusa mutācijām Krievijā. Vai to starpā ir "britu" paveids?
Tagi:
koronavīruss, Krievija

Galvenie temati