23:14 21 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2007
  • RUB92.0836
Krievijā
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (263)
56

Krievijas gāzesvads "Ziemeļu straume 2" ir galvenais elements Eiropas pārejai pie ūdeņraža enerģētikas, paskaidroja eksperts Vladislavs Belovs.

RĪGA, 5. janvāris – Sputnik. Eiropai nav iedomājama atteikšanās no "Ziemeļu straumes 2", jo tas var nodarīt nelabojamu kaitējumu Eiropas valstu "zaļajai" energostratēģijai – Eiropas Savienība ir nopietni nolēmusi pāriet pie ūdeņraža enerģētikas, konstatēja Krievijas Zinātņu akadēmijas Eiropas institūta Vācijas pētījumu centra vadītājs Vladislavs Belovs sarunā ar radio Sputnik.

Iepriekš Krievijas vicepremjers Aleksandrs Novaks pastāstīja, ka, pateicoties Eiropas valstu un kompāniju atbalstam, projekts "Ziemeļu straume 2" tiks realizēts, lai arī ASV spiediena rezultātā tas saskaras ar zināmiem kavēkļiem.

Runa ir par Norvēģijas kompānijas "Det Norske Veritas" (DNV GL) atteikšanos sertificēt gāzesvadu, ņemot vērā ASV sankcijas, kas ieviestas pret projektu.

Belovs uzsvēra, ka ikvienam veselīgi domājošam politiķim ir jāaptver "Ziemeļu straumes 2" lielā nozīme pārejā pie klimatiski neitrālas ekonomikas, ko plānots noslēgt līdz 2050. gadam.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (263)

Pēc temata

Analītiķis atklājis "Ziemeļu straumes 2" pēdējo intrigu
"Strādā par spīti visam": "Ziemeļu straume 2" izgājusi finiša taisnē
Pat poļi jau ir samierinājušies. "Ziemeļu straumi 2" vairs neizdosies apturēt
Norvēģu kompānija DNV GL atteikusies no "Ziemeļu straumes 2" sertifikācijas
Tagi:
Ziemeļu straume 2

Galvenie temati