06:29 07 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2060
  • RUB89.8825
  • RUB89.8825
Krievijā
Saņemt īso saiti
54

Baltkrievija varētu jau šogad sākt naftas produktu eksportu caur Krievijas ostām, uzskata Krievijas vicepremjerministrs Aleksandrs Novaks.

RĪGA, 5. janvāris – Sputnik. Pārrunas par piegādēm atsākās augustā, kad Lietuvas valdība ieviesa sankcijas pret Baltkrievijas amatpersonām, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Krievijas vicepremjerministrs Aleksandrs Novaks pastāstīja, ka Baltkrievijas naftas produktu piegādes caur Krievijas ostām ir iespējamas jau šogad.

"Pilnīgi iespējams, ka jau 2021. gadā (Baltkrievija – red.) var (piegādāt – red.) daļu apjomu, ņemot vērā vienošanās un aktuālos jautājumus, ko risina kompānijas. Manuprāt, 2021. gads ir reāls termiņš, kad jau varētu sākt," konstatēja Aleksandrs Novaks intervijā telekanālam RBK.

Atgādināsim, ka jau augusta beigās Aleksandrs Lukašenko ierosināja novirzīt visas tirdzniecības plūsmas no Lietuvas. Toreiz Baltkrievijas vadītājs atzīmēja, ka "30% Lietuvas budžeta veido mūsu kravu plūsmas caur Lietuvu". Pēc viņa domām, Viļņa ir "uzmetusi lūpu" un pienācis laiks "nolikt to pie vietas".

Iepriekš Aleksandrs Novaks atklāja, ka Krievija apspriež 4-6 miljonu tonnu Baltkrievijas naftas produktu pārvirzīšanu uz Krievijas ostām. Jūras ostām vēl ir brīva jauda naftas produktu pārkraušanas jomā, tāpat kā iespēja izstrādāt savstarpēji izdevīgus ekonomiskos noteikumus ar baltkrievu partneriem. Pārsvarā runa ir par ostām valsts ziemeļrietumos – Ustjlugā, Primorskā un Sanktpēterburgā.

Pēc temata

Baltkrievija apturējusi naftas produktu pārkraušanu Klaipēdā
Lietuva spēlē uz visu banku: pie kā var novest sankcijas pret "Belaruskalij"
"Jūs redzat no Baltijas ostām novirzītās ogles": ar ko izceļas termināls "Jug-2" Ustjlugā
Minerālmēslu pārvešana no Baltijas uz KF: Murmanskā uzbūvēs 6 miljonu tonnu terminālu
Tagi:
osta, Krievija, tranzīts, Baltkrievija

Galvenie temati