22:51 17 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Krievijā
Saņemt īso saiti
75

Atvērto debesu līguma dalībvalstu reakcija uz Maskavas prasību sniegt skaidras juridiskās garantijas par savu saistību izpildi bija miglaina, atzīmēja Krievijas ārlietu ministrs.

RĪGA, 30. decembris - Sputnik. Krievija vēl nav saņēmusi garantijas par Atvērto debesu līguma ievērošanu no tā dalībniekiem, tātad vienošanās liktenis ir apšaubāms, paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs intervijā RIA Novosti.

Atvērto debesu līguma dalībvalstu pirmā reakcija uz Maskavas prasību sniegt skaidras juridiskās garantijas par savu saistību izpildi bija miglaina, atzīmēja Krievijas ārlietu ministrs.

"Tikpat nesaprotama bija arī atbilde uz mūsu otru prasību garantēt novērošanas lidojumu iespēju visā dalībvalstu teritorijā, ieskaitot tajās izvietotos citu valstu objektus, kas nav ADL dalībnieces.

Bet mums ir dati par to, ka ASV to ļoti nevēlētos un cenšas panākt no saviem sabiedrotajiem, lai viņi mums liktu šķēršļus," teica ministrs.

"Tāpēc mēs brīdinājām partnerus ADL ietvaros, ka pustoņi šeit nav pieņemami. Ja atlikušās dalībvalstis gribēs iztapt ASV, mūsu stingrie atbildes pasākumi nebūs ilgi jāgaida. Mēs esam gatavi turpināt sadarbību ADL ietvaros tikai tajā izpratnē, ka tuvākajā laikā visas ADL atlikušās valstis dos mums tiešas un stingras juridiskās garantijas par gatavību ievērot tā prasības," paziņoja Lavrovs.

"Pagaidām mēs tādas garantijas neesam saņēmuši, tāpēc ADL tālākais liktenis ir apšaubāms," viņš uzsvēra.

21. novembra naktī ASV noslēdza izstāšanos no Atvērto debesu līguma. Krievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka Maskava vēlas stingras garantijas par to, ka līguma atlikušās dalībvalstis pildīs savas saistības. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka ASV izstāšanās no Atvērto debesu līguma padarīs vienošanos dzīvotnespējīgu.

Pēc temata

Amerika dārgi maksās par mēģinājumu ignorēt īsto Krieviju
"Ignorēja likumu". Kam vajadzīgi ASV izlūkošanas lidojumi Krievijas gaisa telpā
"Solis pretī pasaules galam". Kas sekos pēc ASV izstāšanās no NEW START
"Raķešu līgums ir miris": KF reaģēja uz ASV paziņojumu par INF līgumu
Tagi:
Atvērto debesu līgums, ASV, Sergejs Lavrovs

Galvenie temati