14:03 19 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2064
  • RUB89.5913
Krievijā
Saņemt īso saiti
65

Mēs negrasāmies ražot un izvietot vidējā un tuvā darbībās rādiusa raķetes Krievijas Eiropas daļā, tāpat kā citos valsts reģionos, paziņoja Krievijas Federācijas prezidents.

RĪGA, 22. decembris - Sputnik. Krievija neplāno izvietot vidējā un tuvā darbībās rādiusa raķetes valsts Eiropas daļā, tāpat kā citos Krievijas reģionos, taču operatīvi reaģēs uz rietumvalstu raķešu izvietošanu pie savām robežām, paziņoja prezidents Vladimirs Putins, vēsta RIA Novosti.

"Mēs negrasāmies ražot un izvietot vidējā un tuvā darbībās rādiusa raķetes Krievijas Eiropas daļā, tāpat kā citos valsts reģionos. Taču ir jābūt gataviem reaģēt uz rietumvalstu analoģisko iekārtu izvietošanu mūsu robežas tuvumā. Nepieciešamības gadījumā jāveic līdzvērtīgi atbildes pasākumi, turklāt visīsākajos termiņos," sacīja Putins.

Valsts vadītājs paziņoja, ka viņam nav šaubu par to, ka "mēs to izdarīsim, gan attiecībā uz attiecīgo apdraudošo sistēmu bāzēšanas vietām, gan attiecībā uz to vadības punktiem".

Turklāt prezidents atzīmēja, ka Krievijas pieeja militārajā jomā, tostarp arī kodolieroču aspektā, balstās tikai un vienīgi uz aizsardzības apsvērumiem.

"Mūsu pieejai šajā jomā ir aizsargājošs raksturs, tas skaidrots 2020. gadā pieņemtajā dokumentā "Par valsts politikas pamatiem kodolsavaldīšanas jomā"," sacīja Putins.

Izteikumi par "Krievijas draudiem" regulāri skan no Baltijas valstu un Polijas puses. ASV, aizbildinoties ar vēlmi demonstrēt uzticību partneriem Eiropā, rada Krievijas robežu tiešā tuvumā militāro infrastruktūru, kas ir piemērota ekspluatācijai bruņota konflikta apstākļos.

Pie tam Maskava jau vairākkārt uzsvērusi, ka neplāno nekādus uzbrukumus nevienā pasaules reģionā. KF ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pauda pārliecību, ka ar izdomāto ieganstu pie Krievijas robežām tiek savilkti bruņotie spēki un militārā tehnika.

Pēc temata

Putins pastāstīja par "pirmo triecienu" un Krievijas iespējām izmantot kodolieročus
Gada mācības: kā darbojas Krievijas Stratēģisko kodolspēku raķetes
Vladimirs Putins: "Jā, Krievija ir balta un pūkaina"
Par NATO, grēkiem un specdienestiem. Kādus jaunumus atklāja Putins
Tagi:
Vladimirs Putins, aizsardzība, Krievija

Galvenie temati