04:29 23 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Krievijā
Saņemt īso saiti
40

Pēc izmēģinājumu ierakstu publikācijas komentētājs WeChat augstu novērtēja Krievijas starpkontinentālās ballistiskās raķetes īpašības un nosauca to par labāko pasaulē.

RĪGA, 11. decembris – Sputnik. Krievijas starpkontinentālā ballistiskā raķete sajūsminājusi WeChat lietotāju Ķīnā – viņš uzskata, ka tā ir labākā pasaulē, vēsta RIA Novosti.

Pēc anonīmā komentāru autora domām, ar vienu tādu raķeti pietiks, lai iznīcinātu veselu pilsētu. Komentētājs vēstīja, ka raķetes darbības rādiuss sasniedz 18 tūkstošus kilometru.

Zenītraķešu-lielgabalu komplekss Pancir, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Белоусов

Saskaņā ar aģentūras ziņām, WeChat lietotājs nosauca "Sarmat" par "Krievijas kārtējo izrāvienu amerikāņu totālās blokādes apstākļos".

Cita starpā komentāru autors konstatēja, ka, pateicoties tādām raķetēm, kā "Kinžal" un "Avangard", Krievija apsteigusi citas valstis šajā bruņojuma sfērā.

Krievijas Bruņotie spēki plāno nākamgad pieņemt bruņojumā jauno raķešu kompleksu ar starpkontinentālo ballistisko raķeti RS-28 "Sarmat". Šobrīd jaunais bruņojums tiek izmēģināts, un lielākā daļa datu, kas uz to attiecas, joprojām ir slepeni. "Sarmat" aizvietos smagāko stratēģisko raķeti pasaulē – "Vojevoda" (pēc NATO klasifikācijas – "Satana", RS-20B). Zināms, ka raķete varēs uzbrukt mērķiem gan pāri Ziemeļpolam, gan Dienvidpolam, pārvarot pretraķešu aizsardzības sistēmas. Izmēģinājumu un konstruktoru darbi šajā projektā sākās 2011. gadā.

Iepriekš vēstīts, ka atomzemūdene "Kazan" veikusi sekmīgus raķešu startus Baltajā jūrā.

Savu viedokli par jauno SBR radio Sputnik ēterā pauda militārais eksperts, III ranga kapteinis, "Neatkarīgā militārā apskata" atbildīgais redaktors Dmitrijs Ļitovkins. Viņš komentēja ķīniešu sociālā tīkla lietotāja slēdzienus un atzīmēja, ka raķetes "Sarmat" analoga izstrādāšana būs sarežģīts uzdevums.

"Jā, pagaidām mēs esam apsteiguši visu planētu. Saskaņā ar militārās rūpniecības pārstāvju sniegto informāciju, "Sarmat" varētu būt labākā pasaulē. Pagaidām tā ir vienīgā šāda veida raķete, un jāsaprot, ka Savienotās Valstis, protams, strādās pie jaunām bruņojuma sistēmām, kam būs jāstājas tai pretī – lai kompensētu šīs raķetes īpašības. Raķete var lidot jebkurā virzienā – kaut pāri Ziemeļpolam, kaut pāri Dienvidpolam – uz Amerikas teritoriju. Tā var nest līdz desmit sadalāmos kodollādiņus, pārvarēt pretraķešu aizsardzības sistēmas.

Pats svarīgākais šajā raķetē ir tas, ka tā tiks ražotak saskaņā ar jaunu tehnoloģisko standartu, kas pieņemts Krievijā. Piemēram, Krasnojarskas mašīnbūves rūpnīca ir pilnībā modernizēta un spēj ražot mūsdienīgāko raķešu tehniku," teica Dmitrijs Ļitovkins.

Pēc temata

Uzticama apdrošināšanas polise: eksperts novērtējis Krievijas smago raķeti "Sarmat"
Kodoltermiskā lietusgāze. No kādām raķetēm baidās Pentagons
Ķīnā jauno Krievijas ieroci uzskata par biedējošāku, salīdzinājumā ar kodolbumbu
Lielbritānijā stāsta par Krievijas raķetes "Burevestnik" radītajiem draudiem
Tagi:
hiperskaņas ieroči, aizsardzība, ballistiskās raķetes, Krievija

Galvenie temati