23:58 15 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Krievijā
Saņemt īso saiti
45

KF ĀM vadītājs Sergejs Lavrovs aicināja UNESCO nepalikt malā, kad runa ir par Latvijas un Ukrainas izglītības telpas "tīrīšanas" no krievu valodas problēmu.

RĪGA, 17. novembris – Sputnik. UNESCO derētu "parādīt raksturu" saistībā ar krievu valodas izstumšanu no Ukrainas un Latvijas izglītības telpas, uzskata KF ĀM vadītājs Sergejs Lavrovs. Par to teikts Krievijas ministra rakstā par godu organizācijas 75 gadu jubilejai, kurš ir publicēts KF ĀM mājaslapā.

"Neskatoties uz savu dabisko "maigumu", UNESCO brīžiem tomēr derētu izrādīt stingru raksturu. Organizācija nedrīkst palikt ēnā situācijās, kas saistītas ar tās augsto principu un ideālu rupjiem pārkāpumiem. Konkrēti ir runa par tādiem nosodījuma cienīgiem sižetiem, kā Ukrainas un Latvijas izglītības telpas "tīrīšana" no krievu valodas, kā arī Baltijā un vairākās rietumvalstīs novērojamiem vārda brīvības ierobežošanas un spiediena uz Krievijas medijiem gadījumiem," teikts Lavrova rakstā par godu organizācijas 75 gadu jubilejai.

Latvijas varasiestādes konsekventi izstumj krievu valodu no izglītības jomas. Jaunā reforma paredz pilnu vidējās izglītības pāreju pie mācībām tikai un vienīgi latviešu valodā. Tāpat ieviesta prasība par obligātu latviešu grupu izveidi visās Latvijas pirmsskolas izglītības iestādēs.

Maskava uzstājās ar negatīvu Latvijas izglītības reformas vērtējumu, vairākkārt piesaistot ANO, ES, EDSO, Eiropas Padomes tiesībsargājošo struktūru uzmanību Latvijas varasiestāžu diskriminējošajai politikai valodas jomā. KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova uzsvēra, ka iespējas mācīties dzimtajā valodā likvidēšana ir pretrunā ar Latvijas starptautiskajām saistībām cilvēktiesību jomā.

Pēc temata

"Krievu jautājums" izsīcis, nav interesanti: kur radusies rīdzinieku vienaldzība pret domi
Par kaitējumu sabiedrības interesēm: kāpēc soda krievvalodīgos medijus
Lavrovs salīdzināja krievvalodīgo diskrimināciju Baltijā ar XXI gadsimta aparteīdu
Lāčplēša dienas zemūdens akmeņi
Tagi:
Lavrovs, krievu valoda, krievu skolas, UNESCO

Galvenie temati