13:17 28 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Krievijā
Saņemt īso saiti
71

Krievijas prezidenta preses sekretārs atgādināja, ka ASV sagaidāmas juridiskas procedūras, ko anonsējis pašreizējais prezidents, tāpēc nepieciešams sagaidīt oficiālo paziņojumu.

RĪGA, 10. novembrisSputnik. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paskaidroja, kāpēc Krievijas valsts vadītājs Vladimirs Putins apsveicis Donaldu Trampu tūlīt pēc vēlēšanām, bet Džo Baidenu – ne, pastāstīja RIA Novosti.

"Starpība ir acīmredzama. Jūs redzat, ka tur gaidāmas noteiktas juridiskās procedūras, ko anonsēja pašreizējais prezidents, (..) ar to situācija atšķiras. Tāpēc mēs uzskatām, ka būtu korekti tomēr sagaidīt oficiālo paziņojumu... Toreiz (iepriekšējās prezidenta vēlēšanās ASV – red.) nebija ziņu par juridiskiem strīdiem," viņš teica.

3. novembrī ASV notika prezidenta vēlēšanas. Balsu skaitīšana turpinās, tomēr amerikāņu vadošie mediji paziņoja par demokrāta Džo Baidena uzvaru. Arī viņš pats pasludināja savu uzvaru.

Pašreizējais ASV prezidents Donalds Tramps nav atzinis sakāvi, viņa advokāti sagatavojuši prasības vairāku štatu tiesās ar prasību apturēt balsu skaitīšanu un izmeklēt domājamos pārkāpumus.

Saskaņā ar likumu jaunievēlētajam prezidentam jāstājas amatā 2021. gada 20. janvārī.

Pēc temata

Politologs: Baltijai izdevīgs Baidens – viņš uzskata Krieviju par ļaunumu
Krievijas politiķis paskaidroja, kāpēc Krievijai ir svarīgas vēlēšanas ASV
Politologs: ASV nav attīstīta novērotāju sistēma, Trampam ir iespēja ziņot par krāpšanos
Eksperts: abi prezidenta kandidāti ASV var saņemt gandrīz vienlīdzīgu elektoru skaitu
Tagi:
Vladimirs Putins, Džo Baidens, prezidenta vēlēšanas, Krievija, ASV

Galvenie temati