14:30 20 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Krievijā
Saņemt īso saiti
Spriedze Karabahā (24)
50

Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova konstatēja, ka valsts ārpolitikas pamatā nav centieni pierādīt, ka Rietumiem nav morālu tiesību ieņemt līdera vietu cilvēktiesību jomā. Uzdevums ir harmonizēt starptautiskās attiecības.

RĪGA, 12. oktobris — Sputnik. Krievijas ārpolitikas un iekšpolitikas mērķis nav pierādīt, ka Rietumiem nav tiesību ieņemt līdera vietu, uzdevums ir harmonizēt starptautiskās attiecības, pastāstīja  Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova telekanāla "Rossija 1" ēterā.

"Mūsu ārpolitikas un iekšpolitikas uzdevums nav pierādīt, ka viņiem (Rietumiem – red.) nav tiesību ieņemt līdera vietu, tā nebūt nav. Uzdevums ir harmonizēt starptautiskās attiecības, veidot tādu starptautisko lietu bāzi, kas ļautu līdzās pastāvēt valstīm ar dažādām sistēmām, ar dažādu attīstības līmeni. Tāds ir viens no mūsu ārpolitikas uzdevumiem, mūsu valsts mērķiem starptautiskajā arēnā," Zaharovas teikto citēja RIA Novosti.

Tur dzīvo cilvēki, kas mums nav sveši: Putins par konfliktu Karabahā
Ruptly / Sputnik / TV Artsakh / Минобороны Армении

Pie tam Krievija neatļaujas rotaļāties ar tautu un valstu jūtām un nenodarbojas ar tukšām runām, apspriežot krīzes noregulēšanu Kalnu Karabahā.

"Atšķirībā no daudziem citiem, kas atļaujas gan agresīvus izteikumus, gan demonstrē miermīlīgus nodomus, starp citu, stāsta, ka šajā gadījumā Rietumi strādājuši visai labi, aicinot ievērot mieru, Krievija, pirmkārt, neatļaujas spēles ar tautu, zemju un valstu jūtām. Otrkārt, tā nekad nenodarbojas ar tukšām runām, tostarp, iespējams, pat miermīlīgām, tomēr tukšām," Zaharova uzsvēra.

Viņa atzīmēja, ka ilgu laiku Krievija nav atļāvusies nekādus vērtējumus un spriedumus par Azerbaidžānas un Armēnijas konfliktu.

"Treškārt, (Krievija – red.) patiešām ir parādījusi rezultātu uz diplomātisko centienu pamata," atgādināja Krievijas ĀM oficiālā pārstāve.

Temats:
Spriedze Karabahā (24)

Pēc temata

Kalnu Karabahas vadītājs paziņoja, ka republika īsteno pašaizsardzības tiesības
Kalnu Karabaha ziņo: cīņas ir noklusušas visur, izņemot Gadrutu
Armēnija un Azerbaidžāna vienojušās par pamieru Karabahā
Tagi:
Zaharova, Kalnu Karabaha, Krievija

Galvenie temati