07:30 08 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Krievijā
Saņemt īso saiti
67

Jauno vakcīnu pret Covid-19, kuru Krievija izstrādāja pirmā pasaulē, vēlētos saņemt vairāk valstu, taču, diemžēl, esošajā posmā KF var saražot tikai noteiktu preparāta daudzumu.

RĪGA, 14. septembris – Sputnik. Pēc Krievijas Tiešo investīciju fonda (KTIF) vadītāja Kirilla Dmitrijeva sacītā, Krievija apspriež vakcīnas pret Covid-19 Sputnik V piegādes ar 50 valstīm, vēsta RIA Novosti.

Lai gan tas nav robežpunkts. Par preparātu interesējas vairāk valstu, taču pagaidām Krievija var saražot "tikai noteiktu vakcīnas daudzumu", paskaidroja Dmitrijevs.

Viņš atzīmēja, ka daudzas valstis jau ir uzsākušas Krievijas vakcīnas Sputnik V klīniskos izmēģinājumus. Un regulatoru atzinību tā varētu saņemt jau oktobrī vai novembrī.

KTIF pagaidām fokusējas uz tām valstīm, kur tiecas pēc iespējas ātrāk atzīt Krievijas vakcīnu un izrāda vislielāko interesi par partnerību.

Atgādināsim, ka 11. augustā Krievijā piereģistrētā pasaulē pirmā vakcīna pret koronavīrusu, kuru izstrādāja Gamaleja vārdā nosauktais centrs un kura ieguva nosaukumu Sputnik V, netika izveidota "no nulles", īsā laika posmā, bet gan kļuva par pētījumu rezultātu, kuri ilguši vairākas desmitgades. Sākot no adenovīrusu vektoru tehnoloģijas izstrādes brīža līdz tās ieviešanai praksē pagāja četras desmitgades.

Krievijas vakcīna pret koronavīrusu jau ir laista klajā apgrozībā. Tas nozīmē, ka drīzumā preparāts nonāks līdz visiem iedzīvotāju slāņiem. Pirmie tiks vakcinēti tie, kas ietilpst riska grupā: ārsti un skolotāji. Pārējiem nāksies nedaudz pagaidīt.

Sputnik V pēcreģistrācijas pētījumi ilgs no diviem mēnešiem līdz pusgadam.

Pēc temata

The Lancet publicēja Krievijas vakcīnas pret Covid-19 pētījumu rezultātus
Koronavīrusa vakcīna "Sputnik V" laista klajā apgrozībā
Krievijā startēja vakcīnas pret Covid-19 trešā pēcreģistrācijas pētījumu fāze
Kāpēc Rietumi zaudē vakcīnu sacīkstēs: Krievija jau ir atmaskota
Tagi:
vakcīna, koronavīruss

Galvenie temati