17:26 24 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Krievijā
Saņemt īso saiti
49

Krievijas un Latvijas tautas ir saistītas gan ģeogrāfiski, gan ar vairāku gadsimtu vēsturi – to interesēm pilnā mērā atbilst attiecību veidošana uz labu kaimiņattiecību un savstarpējas cieņas balstītiem principiem.

RĪGA, 21. augusts – Sputnik. KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova brīfinga laikā aicināja Latvijas varasiestādes pāriet no vēstures aizvainojumiem pie saskarsmes punktu ar Krieviju meklējumiem.

Diplomāte atzīmēja, ka Latvijā ar vērienu atzīmēja Krievijas un Latvijas Rīgas miera līguma parakstīšanas simtgadi.

"Nožēlu izraisa tas, ka Latvijas varasiestādes nepalaida garām iespēju izmantot šo iemeslu rupjai vienpusīgas un uz antikrieviskās histērijas kūdīšanas vērstas pagājušā gadsimta vēsturisko notikumu traktēšanas uzspiešanai," sacīja Zaharova.

Diplomāte uzsvēra, ka Maskava ir pārliecināta, ka Krievijas un Latvijas tautu interesēm, kas saistītas gan ģeogrāfiski, gan ar vairāku gadsimtu vēsturi, pilnā mērā atbilstu divpusēju attiecību veidošana uz labu kaimiņattiecību un savstarpējas cieņas balstītiem principiem.

"Mēs aicinām Latviju atteikties no vēstures aizvainojumu kompleksa, koncentrēties uz zināmo kairekļu atcelšanu un saskarsmes punktu meklēšanu," piebilda Zaharova.

Krievijas un Latvijas 1920. gada 11. augustā parakstītais līgums nostiprināja Latvijas valsts neatkarību, suverenitāti un patstāvību, kā arī pirmo reizi izveidoja diplomātiskās attiecības starp Maskavu un Rīgu.

Līdz 2007. gadam, kad tika parakstīts līgums par valsts robežu starp KF un Latviju, Baltijas republikas varasiestādes atsaucās uz Rīgas miera līgumu, cenšoties panākt Abrenes pagasta (šobrīd Pleskavas apgabala, Pitalovas rajons) iekļaušanu Latvijas sastāvā.

Захарова призвала власти Латвии отказаться от исторических обид

Pēc temata

Pankratovs: "padomju okupācijas" idejai Latvijā piekrīt tuvredzīgi prāti
Lai Kijeva neapbižotos: eksperts novērtēja "Ļubļinas trijstūra" parādīšanos
Nemiro: Rīgu nevar padarīt latvisku
Šaripovs: Latvija tuvojas fašismam, ja Rīgā aizliegts runāt dzimtajā valodā
Tagi:
Zaharova

Galvenie temati