17:02 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Krievijā
Saņemt īso saiti
56

Pēc senatora domām, Māsa paziņojums jāvērtē nevis kā atbilde Maskavai, bet kā atbilde ASV prezidentam Donaldam Trampam.

RĪGA, 27. jūlijs – Sputnik. Senators Aleksejs Puškovs komentēja VFR ĀM vadītāja Haiko Māsa vārdus, kurš uzstājās pret Krievijas atgriešanos G7 neatrisinātā Ukrainas jautājuma dēļ, vēsta RIA Novosti.

Pēc Puškova domām, Māsa paziņojums jāvērtē nevis kā atbilde Maskavai, bet kā atbilde ASV prezidentam Donaldam Trampam. Senators atzīmēja, ka šis temats ir "rietumu sabiedroto iekšējās diskusijas" priekšmets, jo Krievija netiecas atgriezties G7.

Vācijas ĀM vadītājs Haiko Māss
© Sputnik / Григорий Сысоев

"G7 vairāk zaudē no Krievijas klātbūtnes, nekā Krievija – no nepiedalīšanās G7. Tramps to saprot. Berlīnē, acīmredzot, nē," uzrakstīja Puškovs Twitter.

Iepriekš Māss paziņoja, ka turpmākā "Lielā septītnieka" formāta paplašināšanās un Krievijas iekļaušana grupā diez vai būs iespējama. Pēc viņa sacītā, kamēr nebūs atrisināts Krimas un Ukrainas jautājums, izredzes Krievijas iekļaušanai formātā viņš neredzot.

Par iespējamo "Lielā astotnieka" formāta atjaunošanos augustā runāja Donalds Tramps. Viņš paziņoja, ka grasās uzaicināt Vladimiru Putinu uz G7 samitu, kurš 2020. gadā notiks ASV.

Savukārt Putins atzīmēja, ka Maskava ir gatava dialogam un neizslēdz "Lielā astotnieka" formāta atjaunošanos, taču tas nav tās pašmērķis.

Pēc temata

Ukrainas ārlietu ministrs sūdzas par Krievijas izolācijas pārkāpumiem
Tramps paziņoja, ka atliks G7 samitu līdz septembrim un uzaicinās tajā Krieviju
Propaganda pret ziņām: kāpēc Rietumu mediji zaudē savas pozīcijas
Tagi:
G7 samits

Galvenie temati