09:51 26 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
Krievijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (795)
33

Pirmā Krievijā izstrādātā vakcīna pret koronavīrusa infekciju ir gatava, klīniskie izmēģinājumi pabeigti, testu brīvprātīgie dalībnieki izrakstīti no klīnikas.

RĪGA, 21. jūlijs — Sputnik. Krievijā izstrādātā vakcīna pret jauno koronavīrusa infekciju ir gatava, intervijā avīzei "Argumenti i fakti" pastāstīja aizsardzības ministra pirmais vietnieks Ruslans Caļikovs.

Vakar kļuva zināms, ka klīniskie izmēģinājumi ir pabeigti, visi brīvprātīgie testu dalībnieki izrakstīti no klīnikas. Aizsardzības ministrija informēja, ka rezultāti nepārprotami norāda uz imūnsistēmas atbildes izstrādi visiem testu dalībniekiem, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš Sečenovska universitātes Farmaceitisko līdzekļu klīniskās izpētes centra vadītāja Jeļena Smoļarčuka pastāstīja, ka imunitāte pret koronavīrusu izstrādājusies visiem brīvprātīgajiem, kuri izmēģināja vakcīnu šajā iestādē.

Speciāliste piebilda, ka trīs nedēļas pēc imūnsistēmas reakcijas sākuma tiek sasniegts maksimālais rādītājs no aizsardzības viedokļa.

Paltlaban vēl ir grūti pateikt, uz cik ilgu laiku saglabāsies imunitāte, paskaidroja Smoļarčuka, jo uz šo jautājumu būtu jāatbild zinātniekiem pēc klīnisko izmēģinājumu nākamās fāzes.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (795)

Pēc temata

Trīs Krievijā izstrādāti Covid-19 vakcīnas prototipi ir efektīvi
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19
Krievijā noslēdzās pasaulē pirmās vakcīnas pret Covid-19 pētījumi
Tagad esam pasargāti: brīvprātīgie, kuri saņēmuši vakcīnu pret Covid-19, pamet slimnīcu
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievijas Aizsardzības ministrija

Galvenie temati