02:47 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Krievijā
Saņemt īso saiti
56

Krievijas prezidents uzsvēra, ka valsts iedzīvotājiem nav un nevar būt nekādas vainas sajūtas.

RĪGA, 10. maijs — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins nosaucis par murgiem mēģinājumus apsūdzēt Padomju Savienību par Otrā pasaules kara kurināšanu un sākšanu, vēsta RIA Novosti.

"Kurš kuram uzbruka četrdesmit pirmā gada 22.jūnijā?! Mēs Vācijai uzbrukām, vai Vācija – mums? Kas tie par murgiem?!" viņš jautāja Andreja Kondrašova filmā "Karš par atmiņu", kuras fragmentu demonsktrēja telekanāls "Rossija 1".

Prezidents uzsvēra, ka valsts iedzīvotājiem nav un nevar būt nekādas vainas sajūtas.

"Uz Uzvaras altāra mēs nolikām 27 miljonus mūsu pilsoņu, - es runāju par Padomju Savienību – dzīvības. Kopā. Tāpēc nav un nevar būt nekāda attaisnojuma tiem, kuri cenšas vēsturi pārrakstīt," viņš paziņoja.

Putins ne vienu reizi vien jau iebildis pret Rietumu valstu mēģinājumiem uzvelt Padomju Savienībai atbildību par Otrā pasaules kara sākumu. Piemēram, viņš nosauca par "absolūtiem murgiem" Eiropas Parlamenta rezolūciju, kurā apgalvots, ka Otrais pasaules karš sācies ar Vācijas un PSRS neuzbrukšanas pakta parakstīšanu. Viņš pieļāva, ka dokumenta autori ņēmuši vērā pašreizējo politisko konjunktūru. Tam var likt pretī tikai patiesību, uzsvēra prezidents un apsolīja, ka Krievija turpinās mērķtiecīgu darbu šajā jomā.

Pēc temata

Krievi un latvieši cīnījās par Latviju, bet "varoņi" slēpās: KF vēstniecība stāsta kāpēc
"Izmisuma žests": kāpēc Lietuva sākusi kampaņu pret Uzvaras dienas svētkiem
Vēsturnieks: Austrija atceras, kurš to izglāba no Hitlera – atšķirībā no Baltijas valstīm
Krievijas AM publicējusi dokumentus par Berlīnes atbrīvošanu
Tagi:
Vladimirs Putins, Otrais pasaules karš, PSRS, Krievija

Galvenie temati