17:49 22 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Krievijā
Saņemt īso saiti
75

"Gazprom" izmanto Latvijas Inčukalna PGK jaudu gadījumos, kad tiek veikti remontdarbi, kā arī ārkārtas situācijās.

RĪGA, 1. maijs – Sputnik. "Gazprom" pirms 2019./2020. gada apkures sezonas sākuma atteicās no gāzes iesūknēšanas Inčukalna Pazemes gāzes krātuvē Latvijā, teikts Krievijas holdinga atskaitē.

Kompānija ziņo, ka bijušās Padomju Savienības valstu teritorijā tā ekspluatē PGK Baltkrievijā (Pribugas, Osipoviču un Maziras PGK) un Armēnijā (Abovjanas Pazemes gāzes uzglabāšanas stacija), kā arī izmanto Inčukalna PGK jaudu Latvijā gadījumos, kad tiek veikti remontdarbi, kā arī ārkārtas situācijās.

2019./2020. gada ņemšanas sezonas sākumā operatīvā gāzes rezerve bijušās PSRS valstīs sastādīja 1,18 miljardus kubikmetru, salīdzinājumā ar 1,6 miljardiem kubikmetru pirms gada, publicē statistikas datus "Gazprom", atsevišķi norādot, ka "operatīvā gāzes rezerve Inčukalna PGK 2019./2020. ņemšanas sezonai netika veidota".

Iepriekš Sputnik Latvija vēstīja, ka "Gazprom" pārdeva savu Latvijas gāzes sadales sistēmas operatora kompānijas AS "Conexus Baltic Grid" daļu (34% akciju), kura pārvalda arī Inčukalna PGK, par 77 miljoniem eiro. Tomēr darījums vēl nav pabeigts, jo pārdošanas līgums tika noslēgts ar atliekošajiem nosacījumiem, kuri vēl nav izpildīti, un nav izmaksāta pirkšanas cena.

Pēc temata

Krievija nopelnīs uz globālās sasilšanas rēķina
"Gazprom" uzvar: Eiropa atsakās no ASV sašķidrinātās gāzes
Nafta, gāze un pasaules ekonomika koronavīrusa turbulences apstākļos
Polija gatava iesniegt Eiropas Komisijā sūdzību par "Gazprom"
Tagi:
Gazprom

Galvenie temati