16:04 30 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Krievijā
Saņemt īso saiti
255

Pēc virusologa domām, ar koronavīrusa infekciju izslimos 70% vai pat vairāk mūsu planētas iedzīvotāju.

RĪGA, 5. aprīlis – Sputnik. Krievijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis, virusologs Vitālijs Zverevs kanāla "Rossija 1" raidījuma "60 minūtes" ēterā aicināja apzināties, ka jaunais koronavīruss paliks ar cilvēci uz mūžīgiem laikiem, vēsta RIA Novosti.

Ņujorkas Brīvības statuja, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Филиппов

"Ir jāsaprot, ka šis vīruss ir ienācis cilvēces populācijā ne uz šodienu, ne līdz vasarai, ne līdz rudenim. Tas ir atnācis uz daudziem-daudziem gadiem, iespējams, pat uz mūžīgiem laikiem. Septiņdesmit procenti (Zemes iedzīvotāju – red. piez.) izslimos šo infekciju," sacīja viņš.

Virusologs precizēja, ka ar koronavīrusu var inficēties vēl lielāks cilvēku skaits, saskaņā ar dažādiem vērtējumiem.

Tāpat viņš uzsvēra, ka, ja Krievijas iedzīvotāju testēšana uz Covid-19 ierosinātāja klātbūtni gūtu masveida raksturu, atklāto inficēto skaits izrādītos augstāks, taču koronavīrusa infekcijas mirstības rādītājs kļūtu zemāks.

"Mirstības skaitlis, tie nav nekādi 5%, tas ir mazāks nekā gripas gadījumā. Un tā ir tā infekcija, ar kuru mēs dzīvosim tāpat, kā dzīvojam ar gripu, ar adenovīrusu," piebilda zinātnieks.

Turklāt viņš salīdzināja koronavīrusa infekcijas un gripas mirstības rādītājus ASV. Pēc virusologa sacīta, pat ņemot vērā to, ka pērn gripas epidēmija Savienotajās Valstīs bija vāja, no šīs slimības nomira vairāk amerikāņu, nekā no jaunā koronavīrusa.

Patlaban Krievijā ir atklāts 4731 Covid-19 saslimšanas gadījums, aptuveni 300 cilvēku jau ir atveseļojušies. Saskaņā ar PVO vērtējumu, epidēmijas kulminācija valstī vēl nav sasniegta.

Pēc temata

Krievijā reģistrēta jauna koronavīrusa diagnosticēšanas testu sistēma
Atrasta jauna metode cīņā ar koronavīrusu
Katastrofas Latvijā nav un diez vai būs: ārsts par koronavīrusa epidēmiju
Eksperts salīdzināja koronavīrusa izplatību Krievijas un ASV armijās
Tagi:
Krievija, koronavīruss

Galvenie temati