03:18 25 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Krievijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (794)
67

Jaunais tests atbilst visām jutīguma un specifikas prasībām, tas ļauj ar vienu analīzi identificēt ne tikai SARS-CoV-2, bet arī atšķirt to no analoģiskiem vīrusiem, kā arī MERS-Cov.

RĪGA, 31. marts — Spoutnik. Krievijas patēriņa preču kontroles iestādes "Rospotrebnadzor" Centrālā epidemioloģijas zinātniski pētnieciskā institūta zinātnieki izstrādājuši jaunu precīzu testu koronavīrusa diagnostikai, kas nerāda viltus pozitīvu reakciju, vēsta RIA Novosti.

"Diagnostikas komplekss sekmīgi pārbaudīts klīniski un 25.martā reģistrēts lietošanai Krievijā," liecina informācija iestādes mājas lapā.

Jaunais tests atbilst visām jutīguma un specifikas prasībām, tas ļauj ar vienu analīzi identificēt ne tikai SARS-CoV-2, bet arī atšķirt to no analoģiskiem vīrusiem, kā arī MERS-Cov (Tuvo Austrumu respiratorais sindroms).

Iepriekš Novosibirskā reģistrēta jauna ļoti jutīga testa sistēma koronavīrusa diagnostikai. Vēlāk "Rospotrebnadzot" vadītāja Anna Popova informēja, ka piektdien plānots reģistrēt jaunu testa sistēmu Covid-19 diagnostikai, kas sniegs rezultāti 2,5 stundu laikā un būtiski vienkāršos procedūru, kā arī palīdzēs identificēt cilvēkus, vispirms – ārstus, kam jau ir imunitāte pret koronavīrusu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja koronavīrusa Covid-19 pandēmiju. PVO jaunākie dati liecina, ka pasaulē fiksēti vairāk nekā 690 tūkstoši inficēšanās gadījumu, miruši vairāk nekā 33 tūkstoši cilvēku.

Džona Hopkinsa universitātes statistika pauž, ka ar Covid-19 saslimuši vairāk nekā 785 tūkstoši cilvēku, vairāk nekā 37 tūkstoši miruši, 165 tūkstoši pacientu izveseļojušies. Lielākais skaits letālo gadījumu fiksēts Itālijā (vairāk nekā 11 tūkstoši), tai seko Spānija, Ķīna, ASV un Francija. Krievijā fiksēti 1836 koronavīrusa slimnieki, 1226 no viņiem – Maskavā. Miruši deviņi cilvēki.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (794)

Pēc temata

Krievija nodrošinājusi 13 valstīm testa sistēmas koronavīrusa atklāšanai
Krievijā izgudrots preparāts koronavīrusa Covid-19 ārstēšanai
Krievijā izveidojuši trīs zāļu veidus pret koronavīrusu
Jelgavā atklāts koronavīrusa inficēšanās perēklis
Tagi:
koronavīruss, Krievija

Galvenie temati