16:01 15 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1964
  • RUB90.5504
Krievijā
Saņemt īso saiti
111

Pēc 70 gadus īstenotās Padomju Savienības politikas dažu reģionu ekonomiku nācās "vākt kopā pa drupačām", paziņoja Vjačeslavs Volodins.

RĪGA, 12. februāris – Sputnik. Krievijas Valsts domes priekšsēdētājs Vjačeslavs Volodins atgādināja, kā Krievija "baroja" Baltijas republikas, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz Federālās sapulces apakšpalātas preses dienestu.

"Ir jāuzņemas atbildība par tiem 70 gadiem, kad mēs, Krievijas reģioni, barojām Baltiju, Ukrainu, citas republikas un izslaucījām šos Krievijas apgabalus līdz pēdējam, radot tur rūpniecību, mācot valodu un daudz ko citu," paziņoja Volodins.

Politiķis atgādināja, ka šo lēmumu rezultātā 1991.gada sākumā Krievijas ekonomika "nokrita zemāk", nekā 1917.gada revolūcijas laikā.

"Mums ekonomika kara laikā auga, bet te tā nokritās tik zemu, ka prezidentam to nācās vākt kopā pa drupačām," viņš konstatēja.

Baltijas valstis klāsta par nodomiem pieprasīt no Krievijas kompensāciju – it kā par "padomju okupāciju".

Krievija uzskata, ka Baltijas pretenzijas ir absurdasm un noraida tās. Federācijas Padomes Starptautiskās komitejas loceklis Oļegs Morozovs uzsvēra, ka Baltijas valstīm nav tiesisku pamatu kaut ko pieprasīt.

Savukārt Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atgādināja Lietuvai, Latvijai un Igaunijai, kāds bija Padomju Savienības ieguldījums Baltijas reģiona infrastruktūras, ekonomikas un sociālās sfēras attīstībā.

Arī Krievijas vēstnieks Lietuvā Aleksandrs Udaļcovs atzīmēja, ka Baltijas politiķu runas par "okupācijas kompensēšanu" ir absurdas. Diplomāts atgādināja, ka laikā, kad Lietuva iestājās PSRS, tā bija agrāra valsts un ieņēma vienu no pēdējām vietām dzīves līmeņa ziņā Eiropā.

Maskava ne vienu reizi vien ir norādījusi, ka Baltijas valstu iestāšanās Padomju Savienībā 1940.gadā atbilda tālaika staprtautiskajām tiesībām un nav uzskatāma par "okupāciju". Krievijas Ārlietu ministra uzsvēra, ka abu valstu starpā nenotika karadarbība, padomju spēki iegāja republiku teritorijā saskaņā ar vienošanos ar vietējo valdību un tās nepārprotamu piekrišanu.

Pēc temata

Eirodeputāts: Krievija smejas par Baltijas kompensāciju prasībām
Pietiek ubagot: Krievijas politiķis atbildēja Igaunijai par "okupāciju"
Gasparjans: Latvija cītīgi kalpoja nacismam, bet tagad "māca" Krievijai vēsturi
Jurkāns: Latvijā nozaguši trešo daļu budžeta un vēl piestāda kaut kādus rēķinus Krievijai

Galvenie temati