23:48 15 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Krievijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (791)
152

Koronavīrusu pasažieriem no Ķīnas, kuri tika nogādāti slimnīcā pēc ierašanās Ufā ar aizdomām par saslimšanu, pagaidām nav atklājuši.

RĪGA, 10. februāris – Sputnik. Ufā slimnīcā nogādāto Ķīnas reisa pasažieru vidū bija arī Latvijas pilsoņi, vēsta RIA Novosti.

Runa ir par avioreisa Sanja – Ufa pasažieriem, kuri ieradās Ufā 30. janvārī un 3. februārī.

Koronavīrusu pasažieriem no Ķīnas, kuri tika nogādāti slimnīcā pēc ierašanās Ufā ar aizdomām par saslimšanu, pagaidām nav atklājuši: 21 cilvēka analīzes uzrādīja negatīvu rezultātu, paziņoja republikas valdības operatīvajā sanāksmē Baškīrijas "Rospotrebnadzor" pārvaldes priekšnieka vietnieks Aleksandrs Žerebcovs.

Testeri koronavīrusa diagnosticēšanai, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Тимкив

"Sanitāri ar siltuma uztvērējiem izmeklēja visus, kas ieradās no Ķīnas, 716 pasažieri izgāja asins analīzes, materiāli tika nosūtīti uz izmeklēšanu Novosibirskā, no tiem 331 cilvēks ir no mūsu reģiona, trīs Latvijas un Portugāles pilsoņi, pārējie ir no KF subjektiem," sacīja viņš.

Viņš atzīmēja, ka pasažieriem, kuri lidoja ar reisu Sanja – Ufa, ir organizēta atsevišķa medicīniskā novērošana slimnīcās un poliklīnikās pēc to dzīvesvietas. Gadījumā, ja tiks atklāt koronavīruss, iestāde sagatavojusi observāciju sanatorijā "Rodņik zdorovja" Ufas rajonā.

Pērnā gada 31. decembrī Ķīnas varasiestādes paziņoja PVO par nezināmas pneimonijas uzliesmojumu Uhaņas pilsētā, Hubei provincē. Speciālisti noteica slimības ierosinātāju – koronavīrusu 2019-nCoV. PVO atzina uzliesmojumu par starptautiska mēroga ārkārtas situāciju. Patlaban Ķīnā vien no saslimšanas miruši 908 cilvēki, tostarp viens Japānas un viens ASV pilsonis. Apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits pārsniedzis 40,1 tūkstoti. KF teritorijā, saskaņā ar "Rospotrebnadzor" datiem, ir atklāti divi saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusa infekciju – abi ir ieceļojušie ĶTR pilsoņi.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (791)

Pēc temata

No Uhaņas izvesto latvieti ievietoja karantīnā
"Mazgājiet rokas": krīzes vadības padome apspriedusi koronavīrusu
"Vienīgais no Latvijas, kas pabijis Uhaņā": jaunietis atzīst, ka atvedis koronavīrusu
Viņķele: Latvija ir pilnībā gatava koronavīrusa atnākšanai

Galvenie temati