21:56 05 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Krievijā
Saņemt īso saiti
43

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs norādīja, ka Maskava ir gatava savstarpēji izdevīgai, līdztiesīgai un pragmatiskai sadarbībai ar ES harmonijā ar sabiedroto un visu pārējo partneru interesēm Eirāzijā.

RĪGA, 18. decembris – Sputnik. Krievija un Eiropas Savienība joprojām ir svarīgi tirdznieciski ekonomiskie partneri un lielākie kaimiņi, kas spēj patstāvīgi kopīgi nest atbildību par mieru, uzplaukumu un drošību šajā Eirāzijas daļā, tomēr ES nav gatava līdztiesīgām attiecībām, norādīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs savā rakstā "Kaimiņi Eiropā", ko publicējusi "Rossijskaja gazeta".

Ministrs konstatēja, ka Brisele cenšas mākslīgi sadalīt Eiropu "īstajā" un atlikušajā.

"Briseles leksikā termins "Eiropa" ir galīgi kļuvis par "Eiropas Savienības" sinonīmu. Tiek rādīts, it kā ir "īstā" Eiropa – tie ir ES locekļi, bet visām pārējām kontinenta valstīm vēl jānopelna "augstais eiropiešu tituls". Tādējādi cenšas no jauna mākslīgi sadalīt kontinentu, izkropļo gan ģeogrāfiju, gan vēsturi," Lavrova teikto citēja RIA Novosti.

Viņš ir pārliecināts, ka tāda pieeja ir dziļi kļūdaina un nenāk par labu pašam Eiropas integrācijas projektam. Diplomāts akcentēja, ka no ģeogrāfijas, vēstures, ekonomikas un kultūras viedokļa Krievija bijusi, ir un būs neatņemama Eiropas daļa.

"Pateicoties savdabīgajai identitātei, ar ko mēs lepojamies ar pilnām tiesībām, mes esam daļa no Eiropas civilizācijas telpas. Gadsimtu gaitā Krievija ir devusi savu ieguldījumu tās paplašināšanā – līdz pat Klusajam okeānam," atzīmēja Lavrovs.

Pēc viņa domām, kārtējā institucionālā cikla sākums ES paver iespēju "jaunam startam" attiecībās ar Krieviju.

"Tas vismaz ir iemesls nopietni padomāt, kas mēs esam viens otram strauji mainīgajā pasaulē," uzskata ministrs.

Lavrovs norādīja, ka Maskava ir gatava savstarpēji izdevīgai, līdztiesīgai un pragmatiskai sadarbībai ar ES harmonijā ar sabiedroto un visu pārējo partneru interesēm Eirāzijā.

"Tikai tā iespējams izveidot dzīvotspējīgu ilgtermiņa attiecību modeli, kas atbilst visa Eirāzijas kontinenta valstu un tautu interesēm un vēlmēm," piebilda Lavrovs.

Iepriekš radio Sputnik ēterā ekonomists atklāja, kā Krievijas iedzīvotājus ietekmēs ES lēmums pagarināt pret Krieviju vērstos ierobežojošos pasākumus.

Pēc temata

Krievijas ārlietu ministrs par NATO Arktikā, Sīriju un "kapitālo remontu" ES
Lavrovs apšaubījis, vai Krievijai ir izdevīgas kaimiņattiecības ar Baltiju
Lavrovs: ES zaudējusi Krievijas galvenā tirdzniecības partnera vietu
Krievijas ārlietu ministrs atbildēja uz apsūdzībām par sabiedrības militarizāciju

Galvenie temati