18:20 22 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Krievijā
Saņemt īso saiti
174

Mīnu tralētāja "Aleksandr Obuhov" ekipāža jau otro gadu no vietas atrod Baltijas jūrā nogrimušas zemūdenes.

RĪGA, 30. oktobris — Sputnik. Mīnu tralētāja "Aleksandr Obuhov" ekipāža atradusi Baltijas jūrā nogrimušu zemūdeni. Domājams, tas ir vācu armijas kuģis. Zemūdene guļ uz ķīļa aptuveni 60 metru dziļumā, pastāstīja telekanāls "Zvezda".

Pretmīnu kuģis "Aleksandr Obuhov" izgāja no jūras kara bāzes Baltijskā, lai piedalītos zemūdens mīnu meklēšanas un likvidācijas mācībās, bet atrada zemūdeni. Tā iegrimusi dūņās, apaugusi ar gliemežnīcām un traļiem – zemūdene atrodas aktīvas zvejniecības zonā.

Provizoriski vērtējumi liecina, ka zemūdene ir aptuveni 40 metrus gara. Pagaidām nav izdevies kuģi klasificēt un noteikt piederību, ņemot vērā tā stāvokli. Domājams, tā ir vācu dīzeļa zemūdene (tagadējā Kaļiņingradas apgabala teritorijā agrāk atradās vācu zemūdeņu bāze).

Pērnvasar tralētājs "Aleksandr Obuhov" Baltijas dzīlēs atrada pirmo zemūdeni – Somu līcī. Apskatot zemūdeni un salīdzinot saņemtos darus ar padomju zemūdeņu taktiskajiem un tehniskajiem aprakstiem, tika izdarīts slēdziens, ka tās ārējā aprise un bruņojums atbilst S sērijas IX-bis padomju zemūdenēm.

Speciālisti atzīmēja, ka datu trūkums par citām konkrētajā rajonā bojā gājušajām zemūdenēm ļauj ar lielu ticamības pakāpi secināt, ka tā ir zemūdene "S-12", kas savā pēdējā reisā devās 1943.gada 30.jūlijā. No zemūdenes netika saņemtas nekādas vēstis, un tā tika iekļauta starp piecām zemūdenēm, kas gāja bojā 1943.gadā mēģinājumos izlauzties no Somu līča.

Pēc temata

Baltijas jūras vēsture turpmāk būs noslēpumā tīta
Karoja ar vāciešiem 40 dienas pēc pazušanas: Baltijas jūrā meklē mīklainu zemūdeni
Vladimirs Putins: Krievijas vēsture cieši saistīta ar flotes uzvarām
Vladimirs Putins batiskafā nolaidies Somu līča dzīlēs

Galvenie temati