12:41 18 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Krievijā
Saņemt īso saiti
76

Kopumā ar elektroniskajām vīzām, kas stājušās spēkā kopš 1. oktobra, Sanktpēterburgu un Ļeņingradas apgabalu apmeklējuši aptuveni seši tūkstoši ārzemju tūristu, tostarp no Irānas un Filipīnām.

RĪGA, 25. oktobris – Sputnik. Aptuveni 20 tūkstoši ārzemnieku iesnieguši pieteikumus elektronisko vīzu saņemšanai uz Sanktpēterburgu, paziņoja pilsētas tūrisma attīstības komitejas vadītājs Jevgēņijs Pankevičs, vēsta Piter.tv.

Viņš konstatēja, ka visaktīvāk pieteikumus iesniedz Baltijas un Skandināvijas valstu iedzīvotāji. Turklāt ar elektroniskajām vīzām reģionu jau ir apmeklējuši seši irāņi un 33 filipīnieši.

Eksperti uzskata, ka jaunās vīzas ļaus palielināt Ziemeļu galvaspilsētas ienākumus par 1 miljardu rubļu. Paredzēts, ka tūristu plūsma pieaugs par 20-40%. Turklāt elektroniskās vīzas veicinās ārzemju viesu un investoru piesaistīšanu Pēterburgas biznesa pasākumiem.

Jūlijā Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu par elektronisko vīzu režīma ieviešanu Sanktpēterburgas un Ļeņingradas apgabala teritorijā, sākot ar 2019. gada 1. oktobri. Septembra sākumā KF premjerministrs Dmitrijs Medvedevs apstiprināja sarakstu – 53 valstis, kuru pilsoņi var apmeklēt Ļeņingradas apgabalu pēc jaunās sistēmas. Sarakstā iekļautas visas ES valstis.

Ārvalstnieki var noformēt vīzu Krievijas Ārlietu ministrijas mājaslapā ne vēlāk kā četru kalendāro dienu laikā pirms plānotā brauciena uz laiku līdz 30 dienām ar atļauto uzturēšanās laiku līdz astoņām diennaktīm. Konsulārā nodeva par e-vīzas noformēšanu netiek iekasēta.

Tāpat kopš 2019. gada 1. jūlija Krievija sākusi izsniegt bezmaksas elektroniskās vīzas uz Kaļiņingradas apgabalu 53 valstu pilsoņiem, tostarp Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pilsoņiem. Ziņots, ka no jūlija līdz augustam ārvalstu tūristi saņēma 10 tūkstošus elektronisko vīzu ieceļošanai Kaļiņingradas apgabalā.

No 2017. gada ar elektronisko vīzu Tālo Austrumu federālajā apgabalā var iebraukt 18 valstu pilsoņi. Sarakstā iekļauta Japāna, Ķīna, KTDR, Indija, Irāna, AAE, Turcija, Meksika, Singapūra. Nesen sarakstā pievienota Taivāna.

Pēc temata

Tūrisms vai lēts benzīns. Mēneša laikā Kaļiņingrada izsniegusi 10 tūkstošus e-vīzu
Krievija pavērusi robežas: Latvijas un Lietuvas iedzīvotājus kārdina "gardās" cenas
Baltijas valstis bīstas zaudēt tūristus KF e-vīzu dēļ
Elektroniskās vīzas uz Pēterburgu ir ļoti populāras Latvijā un Igaunijā
Bezmaksas e-vīza uz Sanktpēterburgu par 50 eiro: pelna uz tūristu rēķina

Galvenie temati