09:08 12 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Krievijā
Saņemt īso saiti
23

Baltkrievijas un Ukrainas pilsoņiem vairs nenāksies iziet pārbaudi, lai pierādītu, ka viņi runā krievu valodā.

RĪGA, 20, oktobris – Sputnik. Baltkrieviem un ukraiņiem tiks vienkāršota Krievijas pilsonības iegūšanas procedūra, liecina attiecīga informācija Krievijas valdības mājaslapā.

Patlaban, saskaņā ar Krievijas likumdošanu, pilsonības iegūšanai ir jāzina krievu valoda. Taču par valodas zinātājiem automātiski tiek uzskatīti tie, kas pastāvīgi dzīvo, vai dzīvojuši Krievijas teritorijā, kā arī šādu cilvēku bērni un mazbērni. Pārējiem ir jāiziet speciālā pārbaude, lai viņu valodas zināšanas tiktu atzītas.

Krievijas Federācijas pase
© Sputnik / Виталий Аньков

Saskaņā ar likumprojektu, baltkrievi un ukraiņi, kuri plāno kļūt par Krievijas pilsoņiem, tiks atbrīvoti no šī pienākuma.

"Federālā likuma projekts paredz iespēju, ka komisija atzīs krievu valodas prasmes bez iepriekšminētās pārbaudes rīkošanas Baltkrievijas Republikas un Ukrainas pilsoņiem, kuri brīvi pārvalda krievu valodu, klātienē iesniedzot iesniegumu par viņu krievu valodas prasmju atzīšanu," teikts dokumentā.

Likumprojektu jau ir izskatījusi un atbalstījusi KF valdība. Tuvākajā laikā dokumentu izskatīs Valsts domes deputāti.

Saskaņā ar spēkā esošo likumu, Krievijas pilsonības iegūšana ir vienkāršota tiem, kas brīvi pārvalda krievu valodu. Šādiem cilvēkiem ir iespēja pretendēt uz KF pilsonības iegūšanu jau pēc gada kopš ierašanās valsts teritorijā, savukārt tie, kas nepārvalda valodu brīvi, par Krievijas pilsoņiem var kļūt tikai pēc 8 gadiem.

Pēc temata

Zeļenskis uzdevis vienkāršot Ukrainas pilsonības piešķiršanu Krievijas pilsoņiem
Krievijā izvērtē iespējas vienkāršot pilsonības saņemšanas procedūru
Kijevā paziņoja, ka uzzinās to cilvēku uzvārdus, kuri ieguvuši Krievijas pilsonību
Krievijā dzīvojošie latvieši lūdz Saeimu padomāt par dubulto pilsonību

Galvenie temati