19:44 11 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Krievijā
Saņemt īso saiti
42

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova atbalstīja "Baltija+ grupas" plānus.

RĪGA, 2. oktobris — Sputnik. Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova ironiski uzslavēja Ukrainas delegācijas vadītāju EPPA Jeļizavetu Jasko par "Baltija+ grupas" izveidi, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš Kijevas pārstāve informēja, ka Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā tiek veidota grupa, kuras galvenais uzdevums būs pretoties Krievijai. Tajā iekļausies Ukraina, Lietuva, Latvija, Igaunija un Gruzija. Cita starpā grupas dalībnieki apņēmušies "turpināt Krimas aneksijas neatzīšanas politiku".

Marija Zaharova atbalstīja "Baltija+ grupas" plānus.

"Kādi malači: apvienojas grupās, lai turpinātu Krievijas politiku – Krimas aneksijas neatzīšanas politiku! Kā var atzīt to, kā nebija? Aneksijas nebija, tāpēc arī nav iespējams to atzīt," viņa pajokoja savā lapā Facebook.

Turklāt diplomāte izcēla Kijevas pārstāves rīcību un pauda viņai īpašu cieņu.

Šovasar EPPA pilnā apmērā apstiprināja Krievijas delegācijas pilnvaras. Šī iemesla dēļ Ukrainas delegācijas vadītājs Vladimirs Arjevs paziņoja, ka Ukraina nolēmusi pamest EPPA sesiju.

Igaunijas, Gruzijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas un Slovākijas delegācijas tāpat nolēma sekot kolēģiem no Ukrainas, tomēr vēlāk noskaidrojās, ka viens Kijevas pārstāvis atstāts asamblejā, bet EPPA darba "boikots" ilga pusotru dienu.

Pirmdien Strasbūrā sākās EPPA rudens sesija. Tā ilgs līdz 4. oktobrim. Ukrainas jaunā delegācija atteikusies piedalīties sēdēs, taču turpinās konsultācijas ar partneriem.

Diskriminējošie pasākumi pret Krievijas parlamenta pārstāvjiem tika ieviesti pēc Krimas atgriešanās Krievijas sastāvā.

Pēc temata

"Karavāna iet": Krievijā novērtēja Latvijas boikotu EPPA
Krievijai naidīgā koalīcija gatavo EPPA jubilejas boikotu
"Eiropas Padome nav kafejnīca". EPPA atbildēja uz Kijevas atteikumu piedalīties sesijā
Viens nav karotājs: Saeima neizskatīs piedāvājumu boikotēt EPPA

Galvenie temati