10:05 28 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Krievijā
Saņemt īso saiti
61

Elektronisko vīzu ieviešana visā Krievijas teritorijā stimulēs tūrismu, tostarp ekoloģisko tūrismu, paziņoja Sergejs Lavrovs.

RĪGA, 17. augusts – Sputnik. Elektroniskās vīzas ieceļošanai visā Krievijas teritorijā var tikt ieviestas pusotra gada garumā, paziņoja KF ĀM vadītājs Sergejs Lavrovs. Patlaban šāda kārtība darbojas tikai Vladivostokā un Kaļiņingradā, no 1. oktobra – Pēterburgā, vēsta RIA Novosti.

"Mēs virzāmies pie tā, lai pēc pusotra gada visi mūsu partneri varētu izmantot elektroniskās vīzas ieceļošanai Krievijas Federācijā, kas, protams, stimulēs tūrismu, tostarp ekoloģisko," pateica Lavrovs, uzstājoties Viskrievijas jauniešu izglītības forumā "Jēgu teritorija".

Pēc ārpolitikas iestādes vadītāja teiktā, jau 95 valstīm ir vienošanās ar Krieviju par bezvīzu režīmu.

"Gandrīz visa Latīņamerika kļuvusi par bezvīzu teritoriju. Es saprotu, ka tas ir patālu. Bezvīzu režīms darbojas arī ar lielāko daļu mūsu kaimiņvalstu," piebilda Lavrovs.

Atgādināsim, ka kopš 2017. gada ar elektronisko vīzu Krievijas Tālo Austrumu federālā apgabala teritorijā drīkst ieceļot 18 valstu pilsoņi. To vidū Japāna, Ķīna, KTDR, Indija, Irāna, AAE, Turcija, Meksika, Singapūra. Nesen sarakstā iekļāva Taivānu.

Kopš 2019. gada 1. jūlija Krievija sākusi izsniegt bezmaksas elektroniskās vīzas uz Kaļiņingradas apgabalu 52 valstu, tostarp arī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, pilsoņiem. Šāda vīza ir derīga 30 dienas un atļauj uzturēties Kaļiņingradas apgabalā ne ilgāk par astoņām diennaktīm kopš ieceļošanas brīža. Lai saņemtu elektronisko vīzu, jāaizpilda pieteikuma veidlapa specializētā Krievijas ĀM portālā.

Analoģisks režīms tiks ieviests no 1. oktobra Sanktpēterburgas un Ļeņingradas apgabala teritorijā. Attiecīgu dekrētu parakstīja KF prezidents Vladimirs Putins. Valstu saraksts, kuru pilsoņiem būs pieejama bezmaksas elektronisko vīzu noformēšana uz Sanktpēterburgu, pagaidām nav apstiprināta. Taču KF vēstniecības Igaunijā padomnieks Dmitrijs Lickajs paziņoja, ka Igaunija (tātad, iespējams, arī Latvija) ar lielu varbūtības daļu tiks iekļauta šajā sarakstā.

Pēc temata

Kaļiņingradas apgabals ievieš bezmaksas elektroniskās vīzas
Sanktpēterburga ieviesīs elektroniskās vīzas ārvalstu tūristiem no 1.oktobra
Nosaukta galvenā problēma elektronisko vīzu noformēšanā Kaļiņingradas apmeklēšanai

Galvenie temati