17:35 24 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Krievijā
Saņemt īso saiti
64

Iepriekš Lielbritānijas pastāvīgā pārstāve ANO Kārena Pīrsa apgalvoja, ka Ukrainas pilsoņi pussalā atrodoties "šausmīgā stāvoklī".

RĪGA, 15. augusts – Sputnik. Krimas ukraiņu kopienas vadītāja Anastasija Gridčina palūdza Lielbritānijas pastāvīgo pārstāvi ANO Kārenu Pīrsu apmeklēt pussalu, nevis stāstīt pasakas par ukraiņu "šausmīgo stāvokli", vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz RIA Novosti.

Otrdien britu diplomāte, uzstājoties Drošības Padomes sēdē par starptautisko humanitāro tiesību problēmām, paziņoja, ka Krimas iedzīvotāji ar Ukrainas pilsonību it kā atrodoties šausmīgā strāvoklī, un viņiem bloķēta piekļuve svarīgākajiem sociālajiem pakalpojumiem tāpēc, ka viņi nav mainījuši pilsonību. Pie tam situāciju ar humanitārajām tiesībām Krimā Pīrsa salīdzināja ar Dienvidsudānu, Mali un Sīriju.

"Tas viss ir kā lieliskajā angļu pasakā "Alise Aizspogulijā", kad kārtējais Klaburrāvis stāsta mums pasaku,"teica Gridčina.

Viņa atklāja, ka situācija Krimā kardināli atšķiras no Lielbritānijas pārstāves apgalvojumiem. Ukraiņu kopiena palīdz saņemt Krievijas pilsonību, un interesentu skaits ar katru dienu pieaug.

Rietumvalstu un Ukrainas ierēdņi jau vairākkārt stāstījuši par ukraiņu "bēdīgo" stāvokli Krimā. Pie tam nekādas masveida sūdzības no pašu ukraiņu puses nav vērojamas. Vēl vairāk, Ukrainas iedzīvotāji labprāt ierodas pussalā kā tūristi vai apciemo tuviniekus un draugus.

Krima iekļāvās Krievijas sastāvā pēc referenduma 2014.gadā, kurā vairāk nekā 96% Krimas pussalas un vairāk nekā 95% Sevastopoles iedzīvotāju atbalstīja pāriešanu Krievijas sastāvā.

Rietumvalstu delegācijas, kuru sastāvā bija Vācijas, Francijas un pat ASV pārstāvji, vairākkārt apmeklējuši pussalu no 2014.gada un pievērsuši uzmanību reģiona straujajai attīstībai. Pussalas vadība uzsvēra, ka reģions ir pieejams visiem – ikviens var savām acīm paskatīties, kā patiesībā dzīvo krimieši.

Pēc temata

Krimā nosaukuši ārzemnieku skaitu, kuri apmeklējuši pussalu kopš gada sākuma
Populārs amerikāņu izdevums ieteicis atpūsties Krimā
"Nedz auksti, nedz karsti ": Krimā atbildēja uz Skyscanner darbības izbeigšanu
Krimas pārstāvji aicināja ANO izbeigt krievu diskrimināciju Latvijā un Igaunijā

Galvenie temati